Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Výbava pro naše mimi PDF Tisk Email
Pondělí, 11 Srpen 2008 19:00
Tak a jsou tu přípravy na příchod našeho drobečka. Vzhledem k tomu, že jsem spoustu věcí stihla nakoupit během doby kdy jsem ještě chodila do práce, tak jsem toho teď když už jsem na mateřské dovolené nemusela shánět tolik a hlavně finančně už to nebylo tak náročné.

První jsme s manželem koukali po postýlce, všude bylo k vidění to stejné, manžel preferoval postýlku s nebesy, to jsem zase nechtěla já, mám ráda jednoduché věci a tak když byla v Praze výstava dětského zboží neváhali jsme a jeli se podívat.

Tam nám ihned oběma padla do oka postýlka vyráběná u nás z masivu 3v1 – postýlka pro miminko, která se dá rozložit na malou postel a když bude prckovi i tahle postel malá, tak se z ní jednoduše složí gauč. I s matrací a dovozem domů nás postýlka vyšla na 11.000,-Kč, to nám nakonec zaplatila manželovo maminka. A protože se k této postýlce nebesa nehodí, tak byl manžel z počátku zklamaný, ale když viděl jak hezky vypadá v pokojíku i bez nebes, tak nakonec uznal, že nebesa by k tomu už nebyla hezká.

Poté jsme vybírali kočárek, jeden mi ihned padl do oka a i přesto jsme hledali dál jestli nebude nějaký lepší nebo větší, protože potřebujeme, aby se nám prcek vešel do kočárku i přes zimu. Nakonec jsme zjistili, že vybírání kočárku skončí u toho prvního co se mi hned líbil, je dostatečně veliký a byl i cenově přijatelný, navíc mi ho v prodejně nechali za internetovou cenu, takže jsme ještě ušetřili. Ke kočárku jsme objednali i dětskou autosedačku od té stejné značky, autosedačka se dá nasadit na konstrukci kočárku a tak ji nebudu muset nosit v ruce, když bude potřeba dojít někam dál. Kočárek se vším co k němu patří jsme z pověrčivosti odvezli hned z prodejny k manželovo tatínkovi, vyzvedneme si ho až se nám prcek narodí.

Oblečení na prcka bylo jednoduché nakoupit, všude toho mají spoustu a jedno hezčí než druhé, jen ceny se liší. Co se týká kosmetiky, tak to jsem dlouho váhala kterou budu chtít používat, sama mám citlivou pleť a ne každý krém mi sedí, takže jsem pořád okukovala co je na trhu a nakonec si vzala kosmetiku v malém balení, kterou používá i moje sestra a když by náhodou nevyhovovala, tak ji nebudu muset alespoň vyhodit.

I vybírání vaničky na koupání bylo celkem horor, všude toho bylo tolik a já nevěděla kterou bych si vzala, jestli nějakou samostatně nebo s konstrukcí, abych se nemusela ohýbat a nakonec jsem na internetu narazila na vaničku, která pasuje na vanu, tak jsem se na ni šla podívat do krámu. Vanička se mi líbila a hlavně ji pak můžu používat na namáčení prádla a nebude nám nijak vadit při sprchování, máme totiž vanu spojenou se sprchou a tak jsem ji i z praktického hlediska hned objednala.

Přebalovací pult bylo další dilema, které nás čekalo, rozhodovala jsem se zda mi postačí jídelní stůl nebo zda si mám nějaký koupit. Přebalovací pulty, které jsou na trhu jsou dosti drahé a pak už nevyužitelné k něčemu jinému a tak jsem stále váhala. A protože jsem na mateřské a brouzdám často na internetu, tak jsem objevila nábytek z masivu do dětského pokojíku, takovou skládačku z různých kusů nábytku. Na jednu komodu se dal připevnit přebalovací pult, který se dá až nebude potřeba sundat a nebude nic vidět. Rozhodli jsme se s manželem, že se na ten nábytek pojedeme podívat, já si mezitím změřila místo v pokojíku a vybrala si co by se mi tak líbilo zkombinovat. Když jsem dorazili do obchodu, byla jsem překvapená, nábytek se nám moc líbil, je bytelný a navíc se bude hodit i do studentského pokoje, takže ho nebudu muset měnit a navíc nás překvapila i cena, která byla oproti jinému nábytku velice přijatelná.

Když se tak zpětně dívám co jsme všechno museli prckovi pořídit, tak se mi snad ani nechce počítat kolik nás to celé asi stálo peněz. Výbavička pro první miminko vyjde dost draho a navíc při množství sortimentu na trhu vlastně ani člověk neví co je lepší koupit. Ceny jsou velice odlišné a v dnešní době už není pravidlem, že to dražší je lepší, kolikrát je věc za pár korun kvalitnější než ta drahá. Tak teď jen doufám, že jsem všechno pořídili dobře a nebude mě mrzet, že některé věci, které jsme pořídili jsou úplně zbytečné a hlavně, že jsou to všechno věci pro miminko zdravotně nezávadné, protože dneska člověk opravdu neví, stále se objevuje, že se stahuje zboží z trhu, protože je zdravotně závadné.

No, neměli to naše maminy lehčí? Zboží nebylo tolik, tak neměli z čeho moc vybírat a myslím, že i kvalita byla mnohem větší než je dneska. Dnes chtějí na všem jenom vydělat a na čem se vydělává nejlépe? No přece na dětech. Vždyť kdo by odolal těm krásným věcem?

Aktualizováno Pondělí, 11 Srpen 2008 20:21
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo