Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Kubovy záliby PDF Tisk Email
Pondělí, 11 Srpen 2008 18:42

Když měl Jakoubek kolem jednoho roku, byl přímo fascinován nejrůznějšími světýlky všeho druhu, ať už se jednalo o domácí lustry, které vyžadoval sám zapínat a vypínat, nebo o pouliční lampy, jsouc šťastný, když jsme se s procházkou opozdili a lampy se začínaly rožínat. “Lampa – svítí”, říkala jsem opakovaně, vždy když na ni synek namířil svým prstíkem. Nebo naopak:”Lampa – nesvítí”, abych mu rozšířila slovní zásobu a nějak reagovala na jeho opět nataženou ukazující ruku.

 

Mimořádně spokojen byl při průchodu podloubí na náměstí, po jehož obvodu byla zabudována v chodníku kruhová světla. To už uměl chodit sám a nadšeně pobíhal od jednoho k druhému a zvědavě do nich dloubal. Všechna světýlka mi vždy musel ukázat a já pokyvovala hlavou, že ano, že tam to světýlko skutečně je.“No to bude asi tím, že táta je konstruktérem svítidel”, vysvětlovala jsem s úsměvem jeho extrémní zájem.

Tato záliba Kubíkovi vydržela ještě půl roku, než ji nahradila záliba jiná, méně hygienická. Záliba v kanálech. Zpočátku jsem Jakubovi důrazně bránila ve strkání prstů do otvorů v poklopech kanálů, ale nakonec jsem to pro četnost jeho pokusů vzdala a řešila jsem situaci dodatečnou očistou vlhčeným ubrouskem. Upřímně řečeno – správci kanalizace by z nás asi velkou radost neměli – neunikne nám nejeden kanál, do kterého Kubík háže klacíky, kamínky a když jsou po ruce, I menší šišky. Lepší než dvouotvorový kanál je ten mřížkovaný, tam je pak poměrně velké množství možností, kam předměty vhodit. Vím, že se to nemá – ale odepřete dítěti takové potěšení.

Třetí záliba, která je nejvíce aktuální, je spojena s cestováním. Když jedeme autem nebo se pohybujeme po městě, vyhledává věžičky a když nějakou uvidí, hned ji označí “bim – bam”, jako že se tam nachází zvon. Ve většině z nich sice zvon není nebo tak označí omylem I komín, ale hlavně že si rozumíme a já mám radost, že je tak všímavý. Restaurace a hospůdky pak označuje slovem “Coca-cola”, které si velmi oblíbil, stejně jako slovo “fuj”.Už nyní bych se vsadila, že bude Kubík technický typ – doma u nás nefrčí ani tak autíčka, jako spíše sluchátka k počítači, nabíječky, různé konektory a kábly, vysouvací metr a víceméně vše, co je s nějakou šňůrou. Tu pak strká do různých otvorů a spokojeně říká:”pojit”, jakožto zapojit. I když jsem mu onehdy pořídila kufřík s dětským nářadím, stále dává přednost těm reálným předmětům ze sortimentu elektroniky. Jenom čekám, co se kdy pokazí či poláme a jakou další zálibu si zase najde. K svátku jsem mu totiž koupila policejní autoJ

Aktualizováno Pondělí, 11 Srpen 2008 20:15
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo