Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Přežila všechny své děti! PDF Tisk Email
Neděle, 03 Srpen 2008 18:28

Další příběh pro Vás čtenářky poslala Renáta.

Sálem se rozléhá píseň Michala Tučného. Jsem celá v černém, stojím v první řadě a po tvářích mi stékají slzy. Dívám se na rakev. Na rakev s mojí maminkou. V srdci mám najednou prázdno a v hlavě se mi honí slova , která jsou určena právě pro ni. Slova, která ona už nikdy neuslyší. Vedle mne stojí zlomená žena. Babička. Maminka mojí maminky.

Rodiče jí dali jméno Dobromila a její povaha přesně odpovídá jejímu jménu. Je prostě milá a celý život rozdávala jen dobro. Přesto neměla lehký život. Dá se dokonce říct, že osud k ní byl krutý a nespravedlivý.Vdávala se v poválečných letech a manželovi porodila tři děti: syna Miloše a dvě dcery - Ludmilu a Jarmilu.

V době, kdy se začínali těšit z prvních vnoučat, manžel zemřel na rakovinu plic. Dobromile bylo tehdy 41 let. Ještě více se přimkla ke svým dětem a pomáhala jim s vnoučaty. Ale za dalších 12 let udeřila rakovina znovu a vzala jí syna Miloše. Pro matku je těžké, když přežije své dítě...

Dobromila si řekla, že má nárok na kousek toho štěstí a v 60 letech se ještě jednou provdala. Ale její štěstí netrvalo dlouho. Pět let po svatbě i druhý manžel umírá. Jak jinak - než na rakovinu. A ona zůstala opět sama. Čtyři roky poté onemocněla rakovinou i dcera Jarmila. Podstoupila dlouhé léčení a chemoterapii a nad nemocí zvítězila. Zůstala sice v invalidním důchodu, ale o životní elán nepřišla. Přestěhovala se i s manželem k mamince na vesnici, a oba tak vyplnili její prázdné dny. Že by se vše v dobré obrátilo a následoval happy end? Ale kdepak. Za čas přišla zpráva, že druhá dcera Ludmila je těžce nemocná. Rakovina dělohy. Krátce na to zemřela.

Tehdy řekla Dobromila své dceři Jarce: “Už jsi mi zbyla jenom ty. Ty zemřít nesmíš. Jsi ten poslední kousek štěstí v mém životě“. A Jarmila to ochotně slíbila. Zemřít tedy rozhodně nehodlala. Narodilo se jí teď první vnouče a má přece ještě tolik plánů…

Sálem se rozléhá píseň Michala Tučného. Dobromila, celá v černém, stojí v první řadě a po tvářích jí stékají slzy. Je jí 76 let. V životě vychovala tři děti a teď se dívá se na rakev. Na rakev se svou dcerou. Se svým dítětem. S tím posledním…

Renátě za její příběh posílám malý dárek. Svěřte nám i vy svůj veselý nebo smutný příběh. Ty nejzajímavější zveřejním a odměním malým dárkem. Nejkomentovanější příběh získá na konci prázdnin další dárek. Odměnu dostanete i vy komentující! Na konci prázdnin z došlých komentářů vyberu jednu z Vás, která rovněž získá cenu. A jaká bude? To se nechte překvapit :-).

Aktualizováno Neděle, 03 Srpen 2008 18:44
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo