Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Pohádka PDF Tisk Email
Středa, 30 Červenec 2008 12:35

Moto: Jsou věci, kterým nevěříme, neb jsme je nezažili (stará modurost)

Těžko věřit, že bývaly doby, kdy neexistovaly na světě pohádky. Kdy je dětem nikdo nevyprávěl, obyčejně před spaním. Mohly to být děti královské, nic to nebylo platno. Nevěděly, že jim něco chybí, a nemusely to být z palace,, ale třeba z obyčejné rodiny. Avšak ač nevěděly, co jim chybí, bývaly ty i ony někdy smutné. Maminkám to bylo líto, chtěly vidět své ratolesti veselé.Co to však bylo platno, veškerá ta lítost.Ale jak to bývá, objevila se výjimka. Jedna z maminek dlouze přemýšlela, jak věci napravit – a poté se rozhodla, usoudivši, že veškeré litování marné jest – a že je třeba něco podniknout.Lehko se to řekne, těžko udělá…Maminka se však nevzdávala a stale přemýšlela, co by ta náprava měla být. A aby se jí lépe přemítalo, vvpravila se z hlučného města do tiché krajiny, ozdobené lukami a poli.Šla a šla, až došla k lesu. Vysoké borovice se ve větru, který přilétl odkusi z hor, slabě kývaly a jak vítr zesílil, jejich větve vyhlížely, jakoby chtěly odletět,každá zvlášť.Maminku to zaujalo, ale aby se schovala před větrem, vydala se po lesní cestě, lemované hustým maliním.Tak nebojácně šla a šla tím cizím lesem, až ji cesta zavedla k male chaloupce. Ve dveřích se objevila bělovlasá stařena a zeptala se. čeho si žádá. Vypadala přísně a nepřístupně, takže maminka trochu zaváhala. “Ničehož se neboj,” pravila stařena, “pokud s dobrým úmyslem přicházíš. Pojď a sedni si ke mně.”Maminka poslechla a posadila se vedle ní na lavici. A trochu zajíkavě vyprávěla,co by chtěla napravit. Bělovlasá obavatelka chaty pozorně naslouchala a poté pravila.“Abys věděla, já sama jsem ,co hledáš! Netušila jsem, že je po mně taková sháňka.Maminka vykulila oči a nesměle pravila.“Můžeš, paní Pohádko, měco udělat pro všehnc ty děti?”“To bch mohla, vátím se s tebou mezi lidi a povím jim, co mají před spaním vyprábět svým dětem.”To se také stalo – a nyní už víte, jakse pohádka objevila mezi lidmi.Že nevěříte? Že tohle celé vyprávění je - pohádka?
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo