Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Ztracený deštník PDF Tisk Email
Pátek, 18 Červenec 2008 05:28
Moto: Sotva se komu líbí, když v dešti mu paraple chybí (posměšek)

 

“Maminko, vezmi s sebou deštník, zdá se, že bude pršet!” pravil tatínek, když jsme se jednoho letního odpoledne chystali na procházku..“Jenomže já ho nemůžu najít, Jarouši,!” stěžovala si po chvíli pobíhání a hledání maminka.“Ale to není možné, Helčo,” namítl tatínek. “To jsi asi hledala špatně:”“Tak si ho najdi .sám!” rozzlobila se mamina. “Já zatím přichystám dětem pláštěnky.”“Můžeme radši zůstat doma!” navrhovaly děti, kterým se na povinnou vycházku vůbec nechtělo. “Pustíme si televizi –““To tak!” rozhořčil se otec . “Sedíte před ní celé hodiny a jen z ní zhloupnete!”“Ale Jarouši!” protestovala vehementně maminka. “Náhodou jsou tam velmi zajímavé pořady!”“Myslíš ty přitroublé seriály?” Děti s napětím očekávaly,kdo vyhraje.“Ale stejně bych rád věděl, kde je to paraple,” řekl desetiletý Vašík. “To já nevím,” odpověděla mladší Miruška.. “Tak mě napadá – neschoval jsi ho někam?”“Nech si ty hlouposti! Ačkoliv on by to tak špatný nápad nebyl.! Víš co, pokusíme se ho najít a -”“Zastrčíme ho potom někam, kde se nenajde!” “To mi ale řekni, kam! Ovšem nejdív ho musíme sami objevit!”Děti se pustily do hledání, ale deštník nemohly nalézt.“No to mě podrž!” řekl Vašík, “Kde to pitomé paraple může vězet?” A zkuste nyní hádat, kde byl ten deštník, který naše rodinka tak bezvýsledně hledala.Vtip byl v tom, že deštník už měl lidí dost. Když venku prší. brumlal, to jsem jim dobrý, ale potom mě zastrčí někam do kouta. Někdy mě ani nedají uschnout.Mám já tohle zapotřebí? brblal . A usoudil, že nemá. Tak se jednoho dne protáhl pootevřenými dveřmi a šel hledat útočiště k uznalejším lidem.Stalo se to – nestalo, zkuste hádat. A napište nám, jestli víte, kde máte deštník.K čemu jste dospěli?

 

 
 
Dárek, který pomáhá
sue02Máme pro vás tip na dáreček, který udělá a radost a také pomůže. Nezisková organizace Sue Ryder, která se stará o seniory a jejich blízké nabízí všem, kteří chtějí potěšit a zároveň pomoci možnost, jak to provést. Spustila stránku www.darekprosueryder.cz kde najdete to, co potřebují senioři v domově pro seniory nejvíce. Vybrat tak můžete například inhalační pomůcky, zdravotní křeslo, nebo pomoc fyzioterapeuta. Každou darovanou korunu pak v Sue Ryder promění na laskavou péči o své klienty.

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo