Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Kdo za to může??? PDF Tisk Email
Sobota, 12 Červenec 2008 19:18
Zasílám jeden smutný příběh, který se skutečně stal, v rámci naší vzdálené rodiny, napsala mi v mailu čtenářka Olga. A vy si můžete přečíst další příběh týdne. Jednoho dne Lumírova babička zjistila, že jí v sekretáři chybí zlatý řetízek s přívěškem, které měl obdržet její vnuk k osmnáctým narozeninám, tedy za necelé dva roky. Protože v domě nenasvědčovalo nic tomu, že by se tam někdo vloupal a doba odcizení zlata se shodovala s dobou návštěvy Lumíra, rozhodla se babička zavolat své dceři, Lumírově matce, aby na Lumču udeřila a zjistila pravdu.

Matka byla událostí zaskočená, divila se, stále se ujišťovala, zda se babička nemýlí. Nicméně poté sama provedla prohlídku vlastních cenností a zjistila, že také jí chybí nějaké šperky. Lumír s velice zkroušeným výrazem nakonec začal vyprávět, že jednoho večera, jak na sídlišti venčil jejich psíka, ho obklopila skupinka tří romských mladíků, kteří po něm chtěli peníze. Jeden z mladíků mu k boku dokonce přiložil vystřelovací nůž. Jelikož u sebe v té době žádné peníze neměl a Romů se bál, navrhl jim, že přinese něco z domu. „Běž, ale jestli se nevrátíš, špatně dopadneš, my si tě najdeme“, měli mu vyhrožovat. A tak Lumír přinesl matčiny věci, dal je mladíkům, kteří pak odešli, s tím, že nemá o příhodě nikomu říkat. To taky učinil.

 

Ty stejné Romy měl pak potkat Lumír ještě jednou, v podchodě v centru města, když se vracel z diskotéky, asi čtrnáct dní po události. Opět po něm chtěli peníze, a tak on nasedl na tramvaj a jel pro zlato od babičky, které si pro jistotu „nachystal“ už předem, pro případ, že by násilníky zase potkal. Od té doby je pak už neviděl.

 

Matka byla ze situace zděšená, vyčítala Lumírovi, že jí o tom hned neřekl, vždyť se jí měl se vším svěřovat, situaci mohli řešit jinak. Byla nešťastná, že Lumír doma věci vzal, ale jeho chování omlouvala realitou a důvodem, pro který to Lumča udělal. Nakonec Lumíra po dlouhém zdráhání přesvědčila, ať jdou vše oznámit na policii a tak Lumír podal trestní oznámení na neznámé pachatele, kteří ho měli vydírat.

 

Kriminalistům se vyprávění Lumíra od počátku jevilo jako ne příliš věrohodné, ale Lumír do detailu popisoval pachatele a stále trval na svém, že si nic si nevymyslel, a že se to do puntíku stalo tak, jak říkal. I Lumírova matka policisty přesvědčovala, že Lumír je psychicky labilní, je příliš ovlivnitelný, a byl schopen vykonat to, o čem vyprávěl, v minulosti absolvovali i nějaká vyšetření u psycholožky, snad se na nevyrovnaném chování syna měl podílet i rozvod rodičů. Vyšetřovatel nechal vypracovat i psychologický odborný posudek, v jehož závěru bylo uvedeno, že vyprávění Lumíra má být považováno za hodnověrné. Matka byla přístupem policie dotčena, ale jen do té doby, než kriminalisté dokázali, že Lumír lže a celý příběh si vymyslel.

 

Žádní přepadající Romové neexistovali, to Lumír sám ukradl babičce a matce šperky, které pak prodal v zastavárně. Toto potvrdily záznamy ze zastavárny i výpovědi Lumírových kamarádů. „Proč jsi to Lumíre, proboha, udělal?“,. „A kde skončily ty peníze ze zastavárny?“, ptala se ho matka i policejní vyšetřovatel. „Když jsem to zlato zastavil, nezbylo mi moc. Pozval jsem kámoše na diskotéku, platil jim pití a taxíky.“ „Ale proč, proč prosim tě?“ „Chtěl jsem, aby mě kámoši víc brali...“

Myslíte si, že dobře znáte své děti?

 

Olga za příběh obdrží malý dárek. Svěřte nám i vy svůj veselý nebo smutný příběh. Ty nejzajímavější zveřejním a odměním malým dárkem. Nejkomentovanější příběh získá na konci prázdnin další dárek. Odměnu dostanete i vy komentující! Na konci prázdnin z došlých komentářů vyberu jednu z Vás, která rovněž získá cenu. A jaká bude? To se nechte překvapit :-).
Aktualizováno Úterý, 15 Červenec 2008 08:21
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo