Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Pohádka o rozumu PDF Tisk Email
Čtvrtek, 10 Červenec 2008 08:41

Byl,žil, světem chodil důstojný bělovlasý stařec, jmenoval se Rozum. Čím déle tak chodil, čím více lidí na své pouti potkával,tím se cítil opuštěnější. Jakže to bylo možné, když byl vlastně stále obklopen lidmi? Není takové tvrzení hrubě pomýlené? Není snad pustým výmyslem nějakého pisálka? Či jak si to máme, či vůbec můžeme, vysvělit? Je to bezesporu záležitost značně složitá, podivná, zdánlivě nepochopitelná, jaksi zdravému rozumu se protivící…

A má to nakonec smysl lámat si s ní hlavu, třeba se nám nepodaří ji rozlousknout, ba podařit ani nemůže… Ledaže bychom – a je to možná ten nejlepší nápad, že bychom se zeptali Rozumu samotného… Pokud se nám arci podaří ho najít – a pokud bude ochoten nám naši otázku - a to není vůbec jisté - zodpovědět. .Jenomže, jak na to, babo raď! Leč nijaká baba nebyla po ruce a tak nám nezbývalo, než si lámat hlavu sami… Už jste někdy zkoušeli, jak se láme hlava? Bez jakéhokoliv násilí, jež je, bohužel, dnes stále více oblíbené. Pomohla nám Náhoda, ta rozmarná, náladová dáma, která měla naštěstí zrovinka svůj lepší den. Potkali jsme ji u hustého borového lesa, v ruce držela snítku a tou na nás zamávala.

“Copak tu děláte, proč jste si vyšlápli až k mému lesu?” zeptala se přísně.

Nezbývalo, než vysypat jí celou pravdu, kdybychom si vymýšleli, asi by to uhodla. Vypadala, že je schopna uhodnout, co si zamane. A vůbec, s touto dámou je lépe být zadobře, o tom nebylo pochyb. Tak jsme zajíkavě vyklopili, koho hledáme.

“Tak vy chcete najít Rozum, toho starého, ctihodného pána?” otázala se. Na chviličku se zamyslela.

“Možná, že bych vám mohla pomoci.”

“Vy byste nás k němu dovedla?” vyzvídali jsme dychtivě. Zničeho nic se dala do smíchu.

“Na to zapomeňte, nemyslím, že by se se mnou rád setkal.”

“Co teď? povzdychli jsme si z hloubi duše.

“Neklesejte na mysli,” pravila , nějaký způsob se najde. Či spíše cesta.” Změřila si nás od hlavy k patě.

“Tváříte se tak nešťastně, až je mi vás skoro líto!” Na chviličku se zamyslela.

“Víte co, dovolím vám projít mým lesem. Půjdete po cestě až k malému palouku. Pak odbočíte doprava a vyjdete z lesa. Uvidíte malý domek – běžte k němu a zaklepejte.”

Uposlechli jsme její rady a došli k zmíněnému domku. Před ním stál důstojný bělovlasý stařec, zdálo se, jako by nás očekával. Došli jsme k němu a uctivě pozdravili.

“Kde jste se tady vzali?” otázal se. “A čeho si žádáte?”

“Slyšeli jsme, že se cítíte opuštěný. Asi vám lidi, které potkáváte, nerozumějí. Rádi bychom vás nějak potěšili.” Bělovlasý stařec na nás zíral, pak se najednou usmál.

“Už se nebudu cítit opuštěný,” řekl.

“Vždyť se konečně našel někdo, kdo nedává přednost hloupostem, ale stojí o to, aby ho v životě provázel Rozum.”

Co říkáte, že by se to mohlo stát jenom v pohádce?

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo