Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Porodila mrtvé dítě PDF Tisk Email
Neděle, 06 Červenec 2008 18:36

 

Smutný příběh týdne nám poslala Jana. S přítelem jsme se rozhodli pro miminko po šestiletém vztahu. „Měli jsme zařízený byt, auto, slušné úspory a dobrou práci. Ž jen obětí drobných ručiček nám chybělo.“Začíná vyprávění.

„Po vysazení antikoncepce se mi podařilo otěhotnět hned druhý měsíc. Všechno probíhalo v pořádku, miminko se vyvíjelo jak má a já se těšila na Vánoční dáreček. Termín porodu jsem totiž měla 28. prosince.“ Ve 30 týdnu těhotenství Janě oznámili, že čeká chlapečka. „Když jsme šli s přítelem šťastní z ultrazvuku, hned jsme se stavili v obchodě pro miminka a koupili první modré bačkůrky, hned jsme objednali i postýlku, kočárek a později už jsem měla plnou skříň modrých mini věciček.“ Pokračuje ve smutném příběhu Jana. Venku už začaly poletovat sněhové vločky, pokojíček vyzdobený postavičkami medvídka Pů už byl přichystaný, kočárek pro miminko zůstal kvůli pověře v obchodě a Jana si krátila chvíli nakupováním Vánočních dárků a pečením cukroví. „Břicho jsem měla tedy pořádné, nabrala jsem už 12 kilo a po uždibování cukroví, jsem se už raději nevážila. Každý večer jsme měli s přítelem rituál. Než jsme šli spát, hladili jsme bříško s vesele kopajícím Lukáškem a povídali jsme mu, jak se na něj těšíme a co ho všechno čeká. Až si tě přineseme domů, čeká tu na tebe medvídek Pů. Babička už se na tebe těší, jak tě bude vozit v kočárku a až povyrosteš, čekají tě u ní samé laskominy.“ Každý večer měli pro Lukáška nové vyprávění. A pak, dva dny před Vánocemi začalo být Janě divné, že už se několik hodin miminko nepohnulo. „Přítel mě uklidňoval, že to nic není, že tam už má málo prostoru, tak si prostě chtělo odpočinout a třeba se už chystá na svět, aby už viděl Vánoční stromeček.“ Když se ale Lukášek nepohnul ani večer, vyrazili na pohotovost.

„Doktor mě vyšetřil, vzal mě na ultrazvuk, kde se miminko nehýbalo a pak přišly nejhorší slova mého života.“ Jana to přes slzy ani nemůže napsat „Miminku nebije srdíčko.“ Řekl doktor s vážnou tváří. Na kardiograf přešla Jana už jako tělo bez duše a přítel ji pořád uklidňoval, že to tak určitě není, že to mají určitě rozbité. „Jenže i kardiograf potvrdil, že Lukášek nemá žádné ozvy. Prostě ve mně zemřel a já nemohla nic dělat!“ Jana ale musela ještě sebrat všechny síly a mrtvé miminko porodit. „Porod proběhl normální cestou, vyvolali mi kontrakce a po nekonečných hodinách byl Lukášek na světě. Hrozně jsem brečela, pořád jsem doufala, že uslyším pláč, ale na porodním sále bylo hrozné ticho. Chtěla jsem Lukáška vidět, byl tak krásný. Vypadal, jakoby jen spal, pohladila jsme ho po hebkých vláskách a dala mu svou první a poslední pusu. Přála jsem si, aby po ní otevřel oči a usmál se na mě, aby mi sevřel malíček těmi svými drobnými prstíky, ale on tam jen nehybně ležel. Poprvé jsem viděla svého přítele brečet. Brečeli jsme spolu a dívali se, jak nám Lukáška odváží pryč a už ho nikdy neuvidíme, nikdy nebude spát ve své postýlce v pokoji s medvídkem Pů, nikdy nebude jíst laskominy od babičky, nikdy mě neobejme malými ručkami, neřekne mami, mám tě rád. Je pryč a s ním všechno moje štěstí.“To všechno Janě běželo hlavou. Nedovedla si představit, jak teď bude bez svého syna žít. „Už je to rok a půl, s pomocí rodiny a léků od psychiatra jsem se pomalu vrátila do normálního života, do práce, mezi kamarády. S přítelem plánujeme svatbu a sbíráme síly na další miminko. Vánoce ale pro nás už navždy mají hořkou příchuť a rozhodli jsme se je slavit až s dalším děťátkem.“ Uzavírá svůj příběh Jana.

 

Redakčně upraveno

Janě za její smutný příběh posílám malý dárek. A přeji jí hodně štěstí a hlavně zdravé a krásné miminko. Svěřte nám i vy svůj veselý nebo smutný příběh. Ty nejzajímavější zveřejním a odměním malým dárkemJNejkomentovanější příběh získá na konci prázdnin další dárek. Odměnu dostanete i vy komentující! Na konci prázdnin z došlých komentářů vyberu jednu z Vás, která rovněž získá cenu. A jaká bude? To se nechte překvapit :-).

 

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo