Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Hlava rodiny PDF Tisk Email
Čtvrtek, 03 Červenec 2008 08:02

Moto: Je-li pak mocnější hlava, jestliže s ní krk mává? (Stará otázka)

Zeptali jsme se jednou sousedovic dětí, kdo je u nich hlavou rodiny.“No přece náš tatínek, kdo jiný !”” odpověděl s přesvědčením Pepánek. Málem si poklepal na čelo, slyše tak hloupou otázku..“Co to plkáš?” rozhořčila se jeho o tři roky starší sestra Eva, která zřejmě už získala vice životních zkušeností. “Hlavou rodiny je přece naše maminka!”Rozhočel se prudký spor, který málem skončil rvačkou. Bůhví, kdo by v ní byl zvítězil, neboť Pepánek byl sice mladší, avšak silnější.V posledním okamžiku jsme je odtrhli od sebe, cítivše se za tu rozepři nechtěně zodpovědní..“A proč se na to vůbec ptáte?” zeptala se popuzeně Eliška.Málem nás nachytala na švestkách. “Provádíme takový malý výzkum,” odpověděli jsme.“A pro koho?” zaútočil Pepánek.“To je zatím takové tajemství, ” nedali jsme se.. “Ale až ho skončíme, tak vám to povíme.”“No, to jsem zvědavá!” děla nedůvěřivě Eliška. “Ale nemyslete si, že na to zapomeneme!”“Kdybychom snad zapomněli, tak nám to připomeňte,” rozloučili jsme se a kvapně, jak se říká, vzali roha.“Ty máš stejně hloupé mápady, Evo!” pronesl můj bratr Jarda nevrle. Co také může člověk čekat od ženské!”“Co to meleš!” ohradila jsem se rozhořčeně, “copak to byl můj nápad?”Mezitím jsme došli domů. Sotva jsme otevřeli dveře, dolehly k nám popuzené hlasy.“Já tedy nevím, kdo je tady hlavou rodiny!” vykřikoval rozčileně tatínek. “Ty jsi asi zapomněla, že už nemáme matriarchát, dávno už totiž neplatí ta zastaralá vláda žen !”“Nepleť do toho historii!” okřikla ho maminka. “Stejně si z ní nic nepamatuješ!”Zůstali jsme potichu v předsíni a sledovali, jak spor nabírá obrátky.Naši se sice nezačali prát, ale jejich hlasy sílily.

 

Jak myslíte, že všechno skončilo? Nezažili jste čirou náhodou něco podobného?A ostatně, jak je tomu u vás? Kdo je u vás doma hlavou rodiny?Povíte nám to?
Aktualizováno Středa, 30 Červenec 2008 19:43
 
 
Dárek, který pomáhá
sue02Máme pro vás tip na dáreček, který udělá a radost a také pomůže. Nezisková organizace Sue Ryder, která se stará o seniory a jejich blízké nabízí všem, kteří chtějí potěšit a zároveň pomoci možnost, jak to provést. Spustila stránku www.darekprosueryder.cz kde najdete to, co potřebují senioři v domově pro seniory nejvíce. Vybrat tak můžete například inhalační pomůcky, zdravotní křeslo, nebo pomoc fyzioterapeuta. Každou darovanou korunu pak v Sue Ryder promění na laskavou péči o své klienty.

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo