Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Běž na potrat! PDF Tisk Email
Pátek, 27 Červen 2008 12:16

Tuhle větu slyšela 34-letá Veronika od svého přítele, se kterým už 10 let žila. Ano, na začátku se dohodli, že děti nechtějí, ale teď začala váhat. Přečtěte si první příběh týdne!

Veronika brala už od začátku vztahu s Petrem hormonální antikoncepci. Pravidelně každý den po snídani. Jenže se prostě stalo, že selhala a z pravidelné prohlídky u gynekologa odcházela s „radostnou“ zprávou, že je v šestém týdnu těhotenství. „Ještě před pěti lety bych neváhala a na potrat šla, měli jsme totiž v plánu poznat celý svět. Jenže jakoby se miminko ve mně ozvalo, že chce hrozně žít a mě začaly šílenou rychlostí tikat biologické hodiny.“ Ale přítel Veroniky na zprávu o miminku reagoval velmi podrážděně. „Řekl mi, že stejně nevěří, že je jeho, že jsem to na něj navlíkla a ať jdu na potrat nebo se odstěhuju.“ Veronika ale neudělala ani jedno. Protože byt byl jejich společný, prosadila si, že si každý vezme jednu místnost, ve které bude žít a nájem a jídlo si budou platit napůl. Čas běžel, termín porodu se nachýlil a Petr stále nejevil o svého budoucího potomka zájem. „Těhotenství jsem vlastně prožila v úzkosti, co bude dál, jestli zvládnu utáhnout nájem, jídlo, dítě a ještě žít vedle svého partnera, kterého jsem přesto všechno stále milovala.“ Když se ozvaly porodní bolesti, odvezl Petr Veroniku do porodnice, doprovodil ji až na vyšetření a pak odjel zpět do práce. „Když na mě přišly největší bolesti, drtila jsem ruku porodní asistentce, která byla moc milá. Když mi dcerku po ošetření přinesli poprvé ukázat, rozbrečela jsem se. Moc jsem chtěla, aby ten zázrak viděl i Petr.“ Malá Nikolka se narodila s těžkou žloutenkou, takže s ní Veronika strávila v porodnici skoro měsíc. „Petr se na nás nepřišel podívat ani jednou, jen asi dvakrát zavolal, když se potřeboval zeptat, kdy se posílá která platba a kam. Zeptal se jak se máme, ale spíše tak okrajově. Šestinedělí bylo nejhorší období mého života. Pořád jsem brečela. Bylo mi líto, že Petr je stále stejně zatvrzelý a že je malá nemocná.“ Když jsme s Nikolkou přijeli z porodnice, občas jsem Petra načapala, jak se na ni dívá, když spí v postýlce, dokonce jí koupil i chrastítko. „Naše vztahy ale dál zůstaly na bodu mrazu. Někdy jsme se dokonce hádali, že malá v noci pláče.“ A jak to má Veronika teď po dvou letech od narození dcerky? „Petr s malou nikdy nechodil ven, nikdy ji nehlídal, nikdy jí nepofoukal bouli, ale občas si vyrazíme ve třech na výlet. Dokonce jsme vyrazili i k moři. Ale veškeré účty dál platíme napůl. Našla jsem si práci na půl úvazku a Niki dopoledne hlídají babičky nebo kamarádky. Chtěla bych ještě Nikolce pořídit sourozence, ale to už by asi byl s Petrem úplný konec. Pořád ho miluju i přes tohle všechno. Doufám, že jednou bude z Petra dobrý otec.“Uzavírá své vyprávění Veronika.

Radakčně upraveno

Veronice za její příběh posílám malý dárek. Svěřte nám i vy svůj veselý nebo smutný příběh. Ty nejzajímavější zveřejním a odměním malým dárkem. Nejkomentovanější příběh získá na konci prázdnin další dárek. Odměnu dostanete i vy komentující! Na konci prázdnin z došlých komentářů vyberu jednu z Vás, která rovněž získá cenu. A jaká bude? To se nechte překvapit :-).

Aktualizováno Pondělí, 30 Červen 2008 07:38
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo