For Babies
Nelinka v bazénu PDF Tisk Email
Úterý, 24 Červen 2008 10:37

Jak už název napovídá, dnešní článek bude o plavání. Protože má Nelinka vodu moc ráda a taky se předvádí, přihlásili jsme ji do kurzu. Počkali jsme na teplejší jarní počasí - přece jen přes zimu než děťátko oblečete, tak to chvíli trvá...

Nelince bylo osm měsíců a kurz byl rozdělen do osmi lekcí. Koupili jsme speciální plenky na plavání, nějaký sprchový gel a olejíček po koupání. Plavání začalo v sobotu dopoledne, takže to byl i menší rodinný výlet, než jen cesta do bazénu.

 

Tak jsme na místě. Maminky s miminky zaplňují šatny a ze sprch se na nás valí teplo. Všechno se zdá být v pohodě, tak Nelinku pokládám na přebalovací podložku a jdu se převléct do plavek. Jenže, vedle už křičí chlapeček. Ne křičí - huláká jako siréna a Nelinka se ihned přidává. A tak polonahá vyslékám sebe i dcerku. Nezabírá ani hračka, ani dudlík, Nelinka řve jako bych ji brala na nože. Ve sprše už je to lepší, tiskneme se k sobě pod tekoucími kapkami a netušíme co nás ještě čeká. V bazénu už čekají příjemné paní instruktorky. Do vody vcházíme pomalu s úsměvem na rtech a doprovázíme se písničkami, básničkami a říkankami. Voda se zdá být studená (i na mě :-8). Doma se Nelinka koupe ve vodě teplé cca 36 stupňů, v bazénu byla necelých 30.

Při vstupu do vody Neluška nahodí podkovičku, ale opodál stojí vysmátý taťka s foťákem a hned je lépe :-)V první lekci jsme se seznámili s tím, jak dítě ve vodě držet, jak jej polohovat (na zádech a kolmo s držením za hrudník) a také jsme za domácí úkol dostali nacvičovat zavření očí a pusinky při vyslovení: „Ááááá šup.“ Zábavné koupání trvá půl hodiny a poté ze sprchy jdeme do sauny, kde se pěkně prohřejeme a vysušíme. Pak už jen namazat celé tělíčko, nastrojit se a huráááá domů na oběd. Po vykoupání člověku vyhládne, to známe myslím všichni.Nelinka je utahaná a vyčerpáním v autě ihned usíná. Vzbudí se až doma na teplý oběd :-) Protože už má Nelinka dva zoubky, dostává na žužlání kůrky od chleba a rohlíky. S nimi se zabaví, než stačím nachystat jídlo a zároveň si nacvičuje kousání. Aby si ochladila dásně, oloupu ji mrkev nebo jablíčko.

Jaké budou další lekce plavání? A co nemoci? Vyhýbají se nám nebo Nelinka stůně? To se dozvíte v příštím povídání........... Hanka

Aktualizováno Úterý, 24 Červen 2008 21:38