Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Povedení lupiči PDF Tisk Email
Čtvrtek, 05 Červen 2008 19:49

Moto: Kdo si pozor nedá, pozdě volá běda (staré pořekadlo).

Naše mamina byla velice opatrná, až úzkostlivá. Nepouštěla nás samotné ven, natož do blízkého lesa. Avšak jednoho dne, když tatínek naříkal, že ho bolí zuby, vypravila se s ním do města k doktorovi. Pochopitelně nás s sebou vzít nemohla, tak nám důtklivě nakázala, abychom se doma učili nebo si hráli, ale nevzdalovali se z dvorečku před naším domem.Pochopitelně jsme všechno slíbili, ale v duchu už jsme spřádali, co všecko uděláme,, než se naši vrátí.Nejdříve jsme se divoce dohadovali, co bychom mohli podniknout. Nakonec jsme zjistili, že nás z těch či oněch důvodů přitahuje les.Najdeme houby a uděláme je našim k večeři! navrhoval nejmladší Peťánek. Ale brzy byl potlačen lepšími nápady. Tak dost! Zakončil to dohadování nejstarší Tomáš, který měl ostatně vždycky navrch.Vezmeme si tmavé šaty a proplížíme se lesem až k té duté skále, kde bydlí čaroděj. A kdo se bojí, ať zůstane doma!Samozřejmě nikdo nechtěl vyhlížet jako zbabělec a tak jsme se vypravili všichni.To jsme ještě netušili, co nás čeká.Sotva jsme ušli pár desítek metrů, vyděsili jsme stařenku, která, sotva nás zahlédla, spustila pokřik: Pomoc. Lupiči!Její volání zaslechl lesník a přispěchal jí na pomoc. Za ním se řítil jeho přítel, který přitom troubil na trubku. Ten pronikavý zvuk přivolal kupu vesničanů, kteří řvali ze všech sil: Pomoc, pomoc, lupiči!To nás vyděsilo a všichni jsme ze sebe strhali ty tmavé šaty a běželi i s Tomášem za ostatními, řvouce: Lupiči, lupiči:Nenápadně jsme odbočili z lesa a běželi o sto šest na náš dvorek.Byl to poslední okamžik, naši právě přicházeli.Co se stalo? vyděsila se mamina.Ale- dohromady nic moc, uklidnil ji Tomáš, pohotový jako vždy. Jen tady někde po lese pobíhali nějací podivní lupiči:Ještěže jste poslechli a zůstali doma, oddechla si mamina. Musíme dnes pořádně zamknout a zavřít okenní závory. Podivní lupiči!. To by nám tak ještě scházelo!

 

 

A co vy? Věříte, nevěříte, že existují takoví POVEDENÍ LUPIČI? Napište nám, co tomu říkáte…
Aktualizováno Neděle, 08 Červen 2008 21:21
 
 
Stavění puzzle pomáhá rozvíjet mnohé dovednosti nejen u dětí

01Pro starší generace přináší puzzle možnost podpořit mozkovou aktivitu, postará se ale také o zábavu. Puzzle pomáhají nejen hravě a zábavně rozvíjet tvořivé dovednosti a jemnou motoriku, ale podněcují také zvídavost, touhu po dosažení cíle i radost z dokončeného díla.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo