For Babies
Kluk nebo holka? PDF Tisk Email
Čtvrtek, 29 Květen 2008 09:55

Už od první chvíle, kdy zjistíte, že jste těhotná, přemýšlíte o tom, jestli za pár měsíců budete kupovat růžovou nebo modrou výbavičku. Není vždy pravidlem, že by žena preferovala holčičku s tím, že z ní udělá malou princeznu, stejně jako muž nemusí preferovat kluka, se kterým by kopal do balónu.

Když se zeptáte budoucích rodičů, většinou vám řeknou, že jim je to jedno, jen ať je dítě zdravé. Ve svém okolí mám ale rodiče, kteří chtěli buď jedině kluka, jako samozřejmě prvorozeného syna nebo právě jedině holku, protože s ní je podle nich méně práce. A jak to dopadlo? Až na jednu výjimku, kdy na svět přišla opravdu vytoužená holčička, se všem ostatním „vyhraněným“ párům narodilo opačné pohlaví, než si přáli. V případě mé sestry se dokonce nesplnila ani věštba kartářky o tom, že budou mít dvě holčičky. Ale kdo ví, třeba po klukovi přijdou na svět dvojčátka opačného pohlaví

Ať už je to tak nebo tak, rozhodně nebuďte zklamané, když se vám přání nesplní. Miminko to vycítí, i když je ještě v bříšku, a mohlo by z toho být stresované. Někomu se třeba kluk povede až na čtvrtý pokus, někomu nikdy, ale dát život zdravému dítěti je to nejkrásnější v životě ženy.

A co vy milé maminky, splnilo se vaše přání mít kluka nebo holku? A jak jste toto zjištění prožívali? A co tatínkové, jak prožívali zprávu o tom, že to bude kluk nebo holka?

Aktualizováno Úterý, 24 Červen 2008 20:40