For Babies
Nelinka a cestování PDF Tisk Email
Úterý, 27 Květen 2008 05:46
Neznám dítě, kterému by se cestování ať už vlakem, autem či busem nelíbilo. Když jedeme kamkoliv, obejde se to bez potíží. Nelinka vzorně sedí připoutaná v sedačce, v ruce pevně svírá chrastítko a pozoruje okolí. Zatím nejezdíme nikam daleko, pouze na návštěvy ke známým, k prarodičům anebo fotit někde do přírody. Teď na jaro všechno kvete, sluníčko krásně svítí, takže jsme víkend co víkend na čerstvém vzduchu. Co nevidět nám začne plavání, a tak budeme jezdit ještě více...

Nelinka má sedmý měsíc za sebou a já objevuji druhý zoubek! Tak už máme dvě krásné perličky a Nelinka své zoubky všude „cení.“ :-DSamozřejmě že už má svůj zubní kartáček a každý večer si pravidelně svůj „minichrup“ důkladně čistí. Pasta je sice všude, ale nějak se začít musí. Je to zábava jak pro mě, tak pro Nelinku, která se tomu směje a schválně vystrkuje jazýček. Potvůrka malá :-)

V osmi měsících už Nelinka zvládá plazení levou zadní. Plácne rukou na podlahu, zapře nožičku, nadzvedne zadeček a nadskočí. Pomocí ruček se posouvá vpřed. Zvláště na koberci to jde samo. Hromady hraček ji už ale nezajímají. Vždyť je v bytě tolik neobjevených věcí! Nelinka se po podlaze pomalu sune vpřed, do cesty jí jako překážku stavím hadrovou panenku. Ovšem Neli nereaguje a valí se dál, překážka nepřekážka. Oči upřela na kolečka u stolu a na kancelářskou židli. Panečku, to je věc! A jak se točí, když se posune se stolem. Nelinka neváhá. Panenka leží odhozena v koutu místnosti a malý badatel už se plazí ke stolu :-D. Slááává, povedlo se, a Nelčiny ručičky si už pohrávají s kolečkem. To je přece lepší než obyčejná panenka nebo nějaké kousátko.Na stolek jsem pořídila gumová chránítka rohů, jinak by Nelinka při svých prudkých pohybech měla nejeden škrábanec. Kromě hraní s kolečkem také objevila knihovnu, videokazety a komínek časopisů.

Asi nemusím popisovat, co se stane, když toho človíčka necháte dělat, co se mu zlíbí. Ano, knihy co byly donedávna dle velikosti uspořádány v knihovně, se válí pod gaučem, videokazety jsou přeházené a časopisy???? Moje časopisy co nestačím číst? Jsou pomuchlané a některé rozervané na kousíčky :-))))Vypadá to, že si snad stěžuju? Ne, to ne, ani mě to nijak moc nepřekvapuje. Naše malá se přeci musí seznámit s prostředím, ve kterém bude vyrůstat. A i když se pokoj během několika minut změní ve velký nepořádek, nemůžete se na to malé stvoření zlobit. To přece ani nejde, když se váš poklad na Vás usmívá a vy jihnete :-)))

Mimo jiné už Nelinka reaguje na otázku: „Jak jsi veliká?“zvedáním ruček nahoru a také nás dojala svým tleskáním při předříkávání PACI, PACI. Když odchází návštěva se slovy Pá, pá, Nelinka zvedá ručičku a mává.

Těšte se na další článek na téma Nelinka a plavání. Jaká byla první lekce v kurzu. Plakala Nelinka nebo měla pusinku o ucha k uchu? ... loučí se Hanka

Aktualizováno Úterý, 27 Květen 2008 12:20