For Babies
Hana ví, jak na dvojčátka PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana   
Středa, 14 Květen 2008 23:00

Doba pokročila a skutečnost, že porodnice praskají ve švech není dána nehynoucí láskou, "nehodou", rozhodnutím potenciálních rodičů, či výši mateřské, ale stále častěji pomoci vědy. Díky asistované reprodukci mají miminka i ty páry, které na ně dlouho toužebně čekaly. A když už, tak už! Do dělohy zavádí lékaři embrya dvě a dvousedadlových kočárků se tak po parcích prohání víc a víc. S touto změnou přichází také běžné denní starosti, které se od péče o jedináčka poměrně významně liší.

Maminka Hana ví o dvojčátkách své a poradí maminkám těhulkám, na co je dobré se s dubl bříškem připravit...

Milé maminky dvojčátek,

- připravte se na to, že u vás nic nebude fungovat jako u matek, které mají jedno dítě, přesto si budou chodit stěžovat, jak nic nezvládají, nestíhají a jaká je s tím jedním dítětem práce.

- připravte se na to, že vše budete kupovat dvakrát, protože něco je prostě potřeba, a to co potřeba tak nutně není, budete i tak kupovat dvakrát, protože vám to za ty dětské scény prostě nestojí. Proto nekoukejte jaké věci a pomůcky používá vaše kamarádka s jedním dítětem, protože vy jich polovičku nepotřebujete.

- připravte se také, že každé dítě bude úplně jiné a nebudete se stačit divit, jak rozdílné mohou být. Je na vás, zda je budete oblékat stejně, podobně nebo úplně jinak. Obě miminka budou naprosto jedinečná a dají vám takové radosti, že se to ani popsat nedá…

- připravte se, že budete mít na vše míň času, proto bez výčitek svědomí používejte papírové pleny

Dvojitá radost, dvojitá starost, proto kašlete na moderní poučky

1. že dítě se nemá koupat každý den - vytvořte miminkům pevný režim a koupejte denně ve stejnou dobu.

2. že kojit se má, jak si dítě řekne - kojte jen, když budete mít dost mléka. Za ty nervy a čas a stresy vám to nestojí. Vy totiž na rozdíl od maminek zblblých laktačními poradkyněmi máte děti dvě. A pokud máte mléka nedostatek, tak nejste povinná strávit mateřství jako chodící troska. Téma: „jak jsem (ne)kojila“ vydá za samostatnou kapitolu.

Při krmení v noci nemluvte, rozsviťte si jen malé světýlko a dejte zase miminka do postýlky. Ony brzy poznají, kdy je den a noc a nebudou mít obrácený režim.

Naučte děti spát v postýlkách nebo jako malinké přes den v kočárku. Neučte je usínání houpáním, ježděním nebo podobným „návykovým“ způsobem. Přes den je spousta času na hraní a mazlení, kterého si užijete všichni do sytosti.

Domácnost opečovávejte tak, jak to půjde, nenuťte se do zbytečného uklízení jen proto, že se to má. Buďte radši s dětmi. Pokud budou potřebovat, věnujte se jim. Ale nechte jim i dost prostoru k samostatnosti. Pokud budou zaujati hrou, nenuťte je zbytečně přecházet k jiné činnosti.

Řekněte si o pomoc, náhoda čeká za dveřmi…

Využijte tatínky, babičky, dědečky a další příbuzné. Naučte je, aby vám děti pomohli nakrmit, vykoupat, přebalit. Nevíte nikdy, kdy to budete potřebovat! Nefixujte děti jen na svou osobu. Vím o čem mluvím, když byl holkám rok, nastupovala jsem do nemocnice na akutní operaci.

Toto vše jsou jen mé vlastní zkušenosti. Určitě se mnou bude spousta maminek nesouhlasit. Pravdou je, že jsem pár těchto dovedností naučila své kamarádky a často přiznávaly, že mám pravdu. Nikomu však neberu jeho názory a zkušenosti, naopak pojďte si o dvojčátkách povídat...

Nejdříve to byly jen bublinky, ale pak začaly růst - a těžknout... Jak se rodí dvojčátka? Kolik rukou potřebuje jedna máma k utišení dvojitého pláče? Jsou si podobná jako vejce vejci, ale každá je svá... o svých rozverných dvojčátkách vypráví Hana ve vašem oblíbeném magazínu. Přečtěte si také: Na zázraky věřím Když čekáte dvojčátka Lepší antibiotika, než děti vykašlat

Aktualizováno Čtvrtek, 15 Květen 2008 04:19