For Babies
Pandořina skříňka doma? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 22 Duben 2008 12:27

Kdo nechce mít vady, buduje si vnady! Zlí jazykové tvrdí, že dnes pracují v Americe až ze dvou třetin populace především ženy. I v době, která je považována za přefeminizovanou, mi však přeměna na chlapa nejvíce hrozí přímo doma. Opravdovým strašákem nejsou nekonečné hodiny strávené u počítače, ale Pandořina skříňka mého muže...

Na rozdíl ode mne, choťák snídá vločky a v každé kapse má vždy po ruce kousek takové té slisované vlákniny, co chutná stále stejně, ale můžete si vybrat barvu obalu. Můj muž se také bezvadně orientuje v číslech, hodnoty BMI zná nazpaměť, krejčovský metr používá místo tukoměru a potraviny, které hodlají projít jeho etickým kodexem musí mít nutně ty správné hodnoty indexu glykemického. Zkrátka můj muž má osobitý bodový systém, kterým vede kroky i mého života.

Ve skutečnosti mne nikdy nemohly ohrozit japonské směsi zrní, či jáhly, snad ani hormony nadopovaná kuřata, jako spíš spořivá mužská povaha. Choťák je totiž také sečtělý, pečlivě studuje etikety, a podle jedné z nich usoudil, že kombinací tří minerálů ve správně udaném poměru, si funkci testosteronu, (potřebného pro růst svalové hmoty), snadno nastimuluje sám. To zjištění mne nutně vyděsilo!

Uvědomila jsem si, že vlastně jaksi inkognito zažívám zvláštní formu adrenalinového sportu, jelikož hned vedle aminokyselin, karnitinů, kreatinů, proteinů a sacharinů, tu bydlí i moje krabička vitamínů proti vráskám. Chodím si pro své léčivky občas i potmě, ospalá pak sáhnu po první tubičce a fakt, že si takto mohu třeba omylem už několik týdnů probouzet mužský hormon, čímž mi může narůst kdesi cosi, je nepopsatelný!!!

Obavy jsou vskutku oprávněné. V jižních Čechách na Milevsku, visí obraz ženy jménem Starosta, které prý za jedinou noc narostl plnovous, jímž mohla směle konkurovat Krakonošovi. Pravda, tato ozdoba byla podmíněna přáním nikdy se nevdát, což je v mém případě tabu, ale nakonec na každém šprochu pravdy trochu. Nechtěla se vdávat, teď se s knírem musí párat!