Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Nelinka se narodila dřív PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hanka   
Neděle, 13 Duben 2008 16:39

... a já věděla, že už je to tady!

Hanka překonala gestační cukrovku, vplula do třetího trimestru gravidity a zavládlo napětí. Přestože se termín porodu povážlivě přiblížil, táta s mámou ještě stále nevěděli, zda čekají holku nebo kluka…

Bylo jaro a venku už teplo, tak jsme s manželem jezdili o víkendech na výlety a fotili stále větší bříško. Ještě teď si vybavuju, jak jsem se v osmém měsíci šplhala na lanovku jedoucí na Pustevny, celá udýchaná stoupala k soše Radegast a při cestě zobala borůvky. Každý den nebyl samozřejmě růžový, v létě mi skoro denně otékaly nohy a v noci se přidaly i šílené křeče, které jsme v životě neměla!

Koncem těhotenství častěji tvrdlo břicho a zvýšily se návštěvy na toalety, poslední týdny jsem se bála kamkoliv cestovat, a tak jsme měli z ultrazvuku jen tři fotečky. Pohlaví mimča jsme neznali. Chtěla nechat povědět, ale Veronika mě ukecala, ať to nedělám, že to bude překvapení. I když jsem na doktora naléhala, zda mi to prozradí, odpověděl, že ne, že se mám nechat překvapit. Já si přála holčičku, Veronika zase chlapečka. Od prvního trimestu jsem listovala v kalendáři, ale manžel trval na svém, aby chlapeček nesl jméno po něm a pro holku ať vyberu já. Navíc máme netradiční příjmení, takže nějaké ryze české jméno se moc nehodilo. Nakonec jsme se shodli na Nelince a Adámkovi.

Dny se krátily a termín porodu se blížil...

Kočár jsem chtěla kombinovaný, který lze užít i jako sporťák a zároveň světlý neutrální barvy. Autosedačka se pořídila levnější, první půlrok nějak moc cestovat nebudeme, zainvestuje se do další - větší a bezpečnější. Během týdne byl nachystaný i pokojíček: vymalováno, vytapetováno, vypráno, vyžehleno, koš na miminko spolu s výbavičkou vypůjčeny - jen hlavní aktér se ještě nedostavil...

Měsíc před porodem jsem začala s masáží hráze, o níž jsem se dověděla v kurzu. Můžete masírovat jak divá, přitom vás napadají myšlenky, zda to není zbytečné, třeba budu rodit císařem..anebo si provedou nástřih... S Veronikou jsme byly netrpělivé, denně si psaly několik sms, zda už nějací ti „poslíčci“ přišli a zároveň se modlily, ať to zvládneme, co možná nejlépe a přirozeně.

Porod měl být v sobotu

A začal 40. týden těhotenství. Porod měl být v sobotu a od pondělního rána jsem byla jako na trní, kdy že to přijde. Už jsem se skoro nemohla pohnout, chuť na jídlo a mé porce byly čím dál větší a nohy oteklejší. Taška do porodnice praskala ve švech a já měla také pocit, že každým dnem prasknu. Přibrala jsme celkem 14,5 kg, (které už mám dole:-) Bydlíme sice jen pět minut od porodnice, ale stejně jsem denně překontrolovávala seznam, zda něco nechybí, jestli si vzít jeden či dva ručníky, zda brát walkmana a knihu, když se pátý den propouští domů.

Přišlo to v pondělí krátce po půlnoci. Prckovi se zachtělo na svět čtyři dny před termínem. Vzbudilo mě mokro a mírné tvrdnutí břicha. Chvíli jsem cvičila a tušila, že už je to TADY!

Nelinčiny první dny na světě nebyly právě snadné. Jako novorozeňátko byla spavá, slabá a Hanka musela kojení odložit... Nenechte si ujít další vyprávění mámy a zlatovlasé holčičky ve Vašem oblíbeném magazínu.

Bude to asi ... Nelinka? Nelinka, já a... cukrovka!

Svou holčičku na digitálních obrázcích úžasně zachycuje nejen maminka, ale i táta, jemuž se oko fotoaparátu stalo šestým smyslem. Navštivte jeho stránky a přesvědčte se sami: Galery Fotobanka.cz

Aktualizováno Neděle, 13 Duben 2008 17:40
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo