For Babies
Vražda Karla Svobody? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 16 Duben 2008 14:23
Dnes se kapitola života Karla Svobody definitivně uzavřela. Rozhodně tím ale nic nekončí. Ani hon na Vendulu, kterou fotografové sledují i při každém výletu do samoobsluhy, ani pochybnosti.
Vynořují se další a další otázky. Vendula hledá ztracený mobil, který, zdá se má již týden v držení policie. Je celkem logické, že zajistí možný zdroj důkazů, nelogické se zdá, že ani po týdnu vdova, zdá se, netuší, co vlastně všechno zajistila.
Zvláštní je, že v podobné situaci už národ mnohokrát byl. Stejný způsobem odešli přece i mnozí jiní známí lidé. Svůj život ukončil výstřelem z pistole Vlastimil Brodský, o samotě na chalupě se zastřelil Jiří Brabec. Čím to, že na jejich pozůstalé se supi neslétli? Vdova po Jiřím Brabcovi, Šárka Rezková byla přece také mladá, krásná a evidentně se zamilovala do bohatého muže. Proč s ní národ slzel a nad Vendulou kroutí hlavou? Čím právě ona tak provokuje, že je pro většinu lidí nepřijatelná?
A proč, zatímco Šárce Rezkové se kolegové z branže snažili pomoci, Vendule nechtějí podat ani ruku? Je příliš úspěšná, bohatá a krásná? To by mohlo být vysvětlení, protože právě peníze a úspěch se v Čechách neodpouští. Nebo je to snad proto, že vědí víc, než jsou ochotni prozradit? I to je přece v Čechách tradicí -jsme mistři náznaků a nedokončených odpovědí.
Čím víc se snaží Vendula otevřeně odpovídat na všechny otázky, tím víc dalších se stále odněkud vynořuje. Navzdory rozhovorům poskytnutým tisku a televizi nikdo prozatím neumí s určitostí říct věc zcela zásadní. Hovoříme všichni o sebevraždě, nebo o dobře naplánované vraždě?
Odpověď není otázkou hodin ani dnů. A bez odpovědi štvanice neskončí. Bůh ti buď milostiv, Vendulko.