Příliš staré matky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 16 Duben 2008 14:05
Začetla jsem se včera na jednom internetovém serveru do diskuse, kterou lze téměř nazvat hádkou. Pustily se do sebe matky. Tedy konkrétně ty mladší do těch starších, které mají tolik drzosti, že ještě chtějí dítě!
Vášně rozpoutal příběh ženy, která se rozhodla rodit ve čtyřiceti. „Jasně, jdi do toho,“ fandily jí maminky, kterým bylo dokonce i o nějaký ten měsíc či rok víc, když přivedly na svět zdravé dítě. Svého rozhodnutí rozhodně nelitovaly. „Jsi sobecká mrcha,“ hodnotily to ty mladší, které měly pocit, že ve čtyřiceti může být ženy možná babičkou, zcela jistě ne dobrou matkou.
Tak vám nevím. Prvního syna jsem měla krátce po dvacítce a třetího v šestatřiceti. Kterému jsem asi tak lepší matkou?
„Těhotenství po pětatřiceti? Je potřeba si uvědomit, že už je vajíčko 35 let a více staré, tudíž může být defektní,“ tvrdily na zmíněném serveru mladé matky a poukazovaly na to, že biologický věk neošálíš. „Starší máma je klidnější, má už zázemí a trpělivost,“ oponovaly starší matky. Jako protiargument k lékařským statistikám použily tvrzení, že co se týká nárůstu poškození plodu v souvislosti s věkem, lze prokazatelně hovořit jen o Downovu syndromu, ale procentuelně ani to rozhodně není žádná tragédie…
No, byl to opravdu tvrdý boj. Diskuse trvala několik dlouhých hodin. Nevím, kdo nakonec slavil vítězství. Jenom jsem si tak říkala, co celé ty hodiny, co maminky diskutovaly, asi tak dělaly ty jejich vytoužené malé děti.