Nechtěné děti PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 16 Duben 2008 13:56
Navzdory široké nabídce antikoncepce ne každé mateřství je stejně očekávané a chtěné. Ne pokaždé vzbudí pozitivní těhotenský test neméně pozitivní reakci.
S interrupcí má bohužel zkušenost téměř každá druhá žena. Proto jsme pro vás připravili pár zajímavostí k zamyšlení.
• Výzkumy ukázaly, že rozhodující pro vztah mezi matkou a dítětem je hodina po narození. Pokud matka dítě dostane, je mnohem menší pravděpodobnost, že ho později odvrhne. Experimenty v této oblasti dokonce slavily úspěch v tom, že až šedesát procent maminek, které dítě předem určily k adopci, si svoje rozhodnutí rozmyslely, pokud měly možnost držet své dítě těsně po porodu v náručí.
• Z podobných výzkumů plyne, že pokud byly čekatelky na interrupci odvedeny mezi novorozence a poté jim byla znovu dána možnost volby, mnohé z nich se nakonec rozhodly pro dítě. Mnohé přiznaly, že teprve ve chvíli mezi dětmi si uvědomily, co se vlastně chystají udělat a pochopily, že existuje i jiná volba.
• Nejvíce potratů obvykle připadá na věkovou skupinu mezi 20 – 29 lety, tedy na skupinu, která je fyzicky nejlépe vybavená pro manželství.
• Populace stárne, stále více rodin se rozhoduje zůstat pouze u jednoho dítěte. Důvody bývají většinou ekonomické. Sociální situace rodin s více dětmi totiž bývá dost často kritická.