Za prachy lékař doporučí všechno? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 16 Duben 2008 13:45
Při výběru vhodné antikoncepce se poraďte s lékařem. Tak to vám doporučí nejen autoři odborné literatury, ale asi každý rozumný člověk. Teď jde o to, jestli mezi rozumné patří i váš lákař.
Nabídka je opravdu bohatá, vybírat můžete mezi prostředky za koruny i za tisíce. V tom je ovšem občas trochu kámen úrazu.
Nejlepší pro všechny?
Například znám velmi dobře lékaře, který si oblíbil jistě antikoncepční tělísko. No, nic proti tomu, jistě bude dobré, vždyť jeho cena také není nijak zanedbatelná. Podivné na tom je, že ho v podstatě doporučuje všem svým pacientkám. Bez ohledu na věk, počet dětí i zdravotní stav. Byla jsem u něj jednou a okamžitě mě informoval, že mnou dosud s úspěchem používaná antikoncepce je vlastně k ničemu a rozhodně bych měla přejít na jím doporučené tělísko. No, co na tom, že neznal mé zdravotní záznamy, neudělal si žádné testy, ani netušil, jaké zdravotní problémy u mě podobné tělísko vyvolalo.
No, člověka skoro napadne hříšná myšlenka, jestli on pan doktor nemá od společnosti, která je distribuuje, nějaká procenta. Já vím, teď si řeknete, že jsem nějaká podezíravá, že lékař vždy jedná jen v zájmu pacientky.
No, možná. Ovšem mohu vám s jistotu říct, že manželka pana doktora si zmíněné tělísko zavést nenechala. I když by to jistě měla se slevou.