Kdo ji nechal umřít? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 16 Duben 2008 13:44
Snad všemi novinami proběhla zpráva o odsouzení matky, která ubila svou dvouletou holčičku.Tak mě tak napadá, jak se asi spí sociální pracovnici, která je za to zodpovědná a soudkyni, která rozhodla, že dcerku krkavčí matce vrátí do péče?
Holčičku totiž matka zbila už ve věku jednoho týdne! Proto jí také byla odebrána a předána kojeneckému ústavu. Matka poté prohlásila, že nemá k dítěti žádný vztah a dokonce podepsala souhlas s adopcí. Ten však po roce a půl!!!! odvolala a děvčátko jí bylo znovu vráceno.
Až poté oficiální zpráva. Nabízí se hned několik otázek. Jak je možné, že někdo může po tak dlouhé době odvolat souhlas s adopcí? Proč nebyla holčička už dávno v náhradní rodině z dosahu matky? Jak může někdo vrátit dítě matce, která ho dokázala málem zabít jako bezbranné miminko? A v neposlední řadě, co dělaly sociální pracovnice zodpovědné za jeho zdraví a život?
Oficiální zpráva dále praví, že sociální pracovnice byly v rodině týden po předání holčičky, znovu již se tam nedostaly a ani se o to nepokusily. Přesto, zdá se, nespáchaly žádný trestný čin, za který by bylo možné je stíhat. Pro laika nepochopitelné. Díky jejich přístupu k práci zemřelo malé dítě. Úřad se přesto tváří, jako by se vlastně ani nic nestalo. Dotyčná sociální pracovnice prý zatím ani nešla čas se k tomu vyjádřit. Podivuhodné. Vzhledem k péči, kterou věnuje svým svěřencům by se mohlo zdát, že času pro sezení v kanceláři má evidentně dost.
Není to jediný případ, kdy laxním přístupem těchto pracovnic přišlo dítě o život. Méně dramatické, ale o to častější jsou případy dlouhodobého zanedbávání nebo týrání, ze kterých bývají pracovnice příslušných úřadů vždy zaskočené a překvapené. No, jen řekněte, kdopak by si všiml, že už celé roky je dítě podvyživené a plné modřin, že?
Osobně jsem nezaznamenala ještě ani jeden případ, kdy by za své jednání šla pracovnice před soud. Zato jsem byla osobně svědkem, když má kolegyně upozornila na týrání dítěte a dotyčná pracovnice nahlásila její jméno i adresu matce, které se celá kauza týkala, zřejmě aby mohla s tou „práskačkou“ rychle zatočit. Ano v tomto případě se o dítě sociální péče nepostarala.
Tak mě napadá, pokud už příslušným městským úřadům nevadí zjevné zanedbání pracovních povinností a nejsou schopné ze své pozice s pracovnicemi záležitost vyřešit, pořád ještě pro ně platí stejné zákony jako pro všechny obyvatele této země. Z těch přece jednoznačně vyplývá, ž pokud někdo nezabrání trestnému činu a neposkytne pomoc je za svůj čin zodpovědný a naplnil podstatu trestného činu. Nebo se pletu?