Interrupce. Legální vražda? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 16 Duben 2008 13:38
Čas od času vzbudí nevoli názory poslanců – mužů, kteří by rád omezili právo žen na interrupci. Je jednoduché s nimi nesouhlasit. Jenomže, má opravdu právo jeden člověk rozhodnout o vraždě toho druhého?
To, čemu říkáme plod, nebo zárodek, je ve chvíli, kdy se žena rozhodne podstoupit interrupci , už miniaturní lidskou bytostí. Ať se nám to líbí nebo ne, ve chvíli zákroku už má ručičky, nožičky, dokonce prstíčky. Ostatně, v dnešní době 3D ultrazvuku se o tom bez problému může přesvědčit každá nastávající maminka. Těhotná žena, která bude jistě obdivně koukat na své miminečko, jak si strká ručičku do pusinky a bude pro ni nepochopitelné, že stejné miminko jiná žena pokládá za věc, které je potřeba se zbavit.
Já vím, možná namítnete, že přivádět na svět nechtěné děti asi nemá smysl. Druhou věcí je, že spousta z těch dětí by se možná stala chtěnými a část z těch, které se k takto razantnímu kroku rozhodly, toho později velmi lituje. Tak mě tak napadá – nebylo by řešením, kdyby každá z uchazeček o interrupci (Samozřejmě s výjimkou těch, kterým interrupci doporučí lékař, ať už s přihlédnutím ke zdravotnímu stavu maminky nebo miminka), své miminko na vlastní oči viděla? Ono se lépe rozhoduje o anonymní věci, než o dítěti, jehož fotku dostanete na památku..
Zdá se vám to příliš drastické? Drastičtější, než vývěva, která vysaje vaše ještě nenarozené dítě?