Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Bože, ta puberta! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Miriam   
Úterý, 15 Duben 2008 13:12

Miriam nastupovala do školy s jakýmsi zamlženým vědomím, že dětičky jsou vlastně malí andílkové a dá se s nimi docela dobře vyjít...

Bože, kam jsem jen rozum dala. Andílkové možná, ale tak do páté třídy, a to jen někdy. Pak jim jejich maličké svatozáře pomalu vyhasnou, z křídel vypadá peří a objeví se čertovské růžky. Zprvu malé, ale v deváté třídě už jsou to rohy, že by se za ně nemusel stydět ani komiksový Hellboy. Spolu s tím děti opouští jejich slušnost a vychovanost a stále více se na svět dere umíněnost, zahořklost a drzost – prostě puberta. Život mi tedy dal zase pořádný štulec a nakázal mi, ať se koukám vrátit do reality a pochopit, že lehké to tedy nebude...

Souhlasila jsem a přidala se k řadě svých bojujících kolegů. Co je vlastně puberta? Když to vezmu vědecky, puberta je vlastně dospívání, období a proces tělesných změn, při kterých se tělo dítěte mění na tělo dospělého člověka schopné se rozmnožovat. Je to vlastně proces fyzických změn, kdy pohlavní orgány produkují různé hormony stimulující růst, funkci nebo proměny mozku, kostí, svalů, kůže, vnitřních a pohlavních orgánů. Během puberty se začnou také mizet tělesné odlišnosti mezi chlapci a dívkami. A co je pro nás hlavní, puberta je také charakterizována velkými změnami v chování a náladami, s čímž se musejí potýkat nejen rodiče, ale i – učitelé.

Já si nepamatuji, že by se mnou puberta mlátila tak, jak to dokáže některými jedinci v dnešní době. Neměla jsem na pubertu čas. Od čtrnácti jsem byla na internátě, kde jsem se musela učit a také postarat sama o sebe. Něco málo jsem si z puberty vybrala po návratu z práce, po nástupu do práce vymizela úplně a jen občas se objevuje na nejrůznějších akcích. Ale jen výjimečně. Proto když se tváří v tvář střetávám s dnešní generací dětí na základních školách, říkám si, jaký velký rozdíl to je. Ale o tom zase až příště... a věřte mi, bude o čem psát.

Mladá kantorka Miriam vlastně ani nechtěla být učitelkou... Sledujte její vyprávění a postřehy od katedry! Přečtěte si také: Jaká je dětská duše?

 

Aktualizováno Úterý, 15 Duben 2008 16:21
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo