Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

O ubohém kohoutovi PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lydie Junková   
Úterý, 15 Duben 2008 12:31

Byl jednou jeden dvorek, na kterém pobíhaly a kdákaly slepice a každý den od časného rána kokrhal kohout. V králíkárně dupali ušáčkové, v chlívku chrochtalo prasátko. Dvorek patřil k domku, ve kterém žila jedna stařičká, velice přísná paní. V malé komůrce bydlely dvě služky, ty se musely o všechno starat. Práce jim nevadila, za tu dostávaly trochu peněz. Co je však rozčilovalo, byl kohout, který kokrhal tak brzo, že se nemohly vůbec dospat. Jakmile se ozvalo hlasité zakokrhání, musely vstát a nasypat slepicím zrní, králíčkům nasekat trávu, prasátku naplnit korýtko, potom stařence připravit snídani a poklidit domek. Když už to časné vstávání nemohly vydržet, vymyslely plán, že se kokrháče zbaví...

Ubohého, nic netušícího kohouta uškrtily a zahrabaly pod šípkový keř u lesa. Své stařičké paní potom namluvily, že ho chytila a zakousla liška. Doufaly, že teď už se bez jeho kokrhání konečně vyspí, ale to se náramně spletly: stařenka, která měla špatné spaní, je začala každé ráno budit sama, a to ještě o hodinu dříve, než předtím chudák kohout. A tak, vidíte, milé děti, za zlo přišla odplata: ty dvě se za svůj špatný, bezcitný skutek potrestaly samy.

 
 
Dárek, který pomáhá
sue02Máme pro vás tip na dáreček, který udělá a radost a také pomůže. Nezisková organizace Sue Ryder, která se stará o seniory a jejich blízké nabízí všem, kteří chtějí potěšit a zároveň pomoci možnost, jak to provést. Spustila stránku www.darekprosueryder.cz kde najdete to, co potřebují senioři v domově pro seniory nejvíce. Vybrat tak můžete například inhalační pomůcky, zdravotní křeslo, nebo pomoc fyzioterapeuta. Každou darovanou korunu pak v Sue Ryder promění na laskavou péči o své klienty.

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo