Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Nesnadná hádanka PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lydie Junková   
Úterý, 15 Duben 2008 12:26

Motto: Hádanky jsou chytrá past, mají tě jen poplést, zmást (neznámý autor)

Co je to? Je to vysoké a je to nízké. Je to blízko sebe. Avšak nemusí to být jen vysoké a nízké. Je to v jednom státě a je to ve dvou státech. Je to krásné v létě i v zimě. Někdy tam prší, ale převážně tam neprší. Mnoho lidí – asi většina v obou těch státech- o tom slyšela, ale jen někteří to viděli zblízka a pokud to viděli, pak třeba jenom na fotografii. Slyšeli o tom i občané jiných států, ale asi pouze málokteří to viděli na vlastní oči...

Čteme o tom v encyklopediích, píší o tom spisovatelé a básníci. Existují o tom publikace v různých jazycích. Je to v parku, ale nejsou tam lavičky. Jsou tam lázně, ale nejsou tam obvyklé promenády. Žijí tam zvířata, ale jen některá. Někde se pasou ovce. Lítají nad tím i ptáci, ale rovněž jen někteří. Také se nad tím vznášejí letadla. Na výlet tam můžete jít, ale vlastně nepůjdete. Uhodli jste? Nebo ještě ne? Potom snad přijde vhod nápověda: Název začíná písmeny V , N , případně B. Už víte? Ano, jsou to Vysoké, Nízké a Bielanské Tatry. A co říkáte: byla to snadná nebo nesnadná hádanka?

 
 
Dárek, který pomáhá
sue02Máme pro vás tip na dáreček, který udělá a radost a také pomůže. Nezisková organizace Sue Ryder, která se stará o seniory a jejich blízké nabízí všem, kteří chtějí potěšit a zároveň pomoci možnost, jak to provést. Spustila stránku www.darekprosueryder.cz kde najdete to, co potřebují senioři v domově pro seniory nejvíce. Vybrat tak můžete například inhalační pomůcky, zdravotní křeslo, nebo pomoc fyzioterapeuta. Každou darovanou korunu pak v Sue Ryder promění na laskavou péči o své klienty.

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo