Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Bajka o neposedném čuníkovi PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lydie Junková   
Úterý, 15 Duben 2008 12:24

Byla jedna vesnice a v ní stály malé domky i velké statky. V jednom z malých domků žili dědeček s babičkou, kteří byli chudí a měli jen pár slepiček, jednu kozu a malého čuníka. A tohle malé prasátko se tam ukrutně nudilo. Slepice pořád jen kdákaly a snášely v kurníku vejce, koza byla protivná a s čuníkem se nebavila. Co si tam mělo malé, neposedné prasátko počít? A tak jednou, když nebyla vrátka pořádně zavřená, vrazilo do nich čumáčkem a ocitlo se na ulici. Chvilku se trochu bezradně rozhlíželo, ale potom si dodalo odvahy a vypravilo se na výzvědy...

Za chvilku došlo k rybníku, na kterém plavaly kachny. Nazdárek! pozdravilo způsobně. Jenomže kachny si ho nevšímaly a jenom plavaly sem a tam. Jsou nafoukané , pomyslel si čuník a šel proto dál. Najednou se ozval štěkot a odněkud se vynořil velký hnědý pes. Co tady děláš? zavrčel . Prasátko se polekalo, co když mě pokouše? pomyslelo si.a vyděšeně odvětilo: Já – já jdu na výlet. Prosím tě, neubližuj mi. Proč bych ti měl ubližovat? podivil se pes. Stejně nemám co dělat a nudím se. Tak to jsme dva! zaradoval se čuník. Mohli bychom si spolu hrát! A tak začali běhat sem a tam, hafan vesele štěkal a čuník kvičel radostí. A jak tak pobíhali a rámusili, přiběhli další pejskové a začala pořádná mela. Lidé otvírali okna, jedni se smáli, druzí bručeli, kdože má ten randál poslouchat.

Z jednoho statku vyšel sedlák, velký a tlustý, a rozzlobeně křikl: Hned přestaňte vyvádět! Vyrušili jste mě z odpoledního spánku! Pojďte se proběhnout s námi, volala na něj zvířátka! Potřeboval byste shodit nějaké to kilo! Vy holoto! zařval tlusťoch, no počkejte, já si to s vámi vyřídím! A rozběhl se za nimi. A tak běželi, až dorazili k rybníku a začali pobíhat kolem něj. To probralo i líné kačeny a ty začaly hlasitě kvákat. To byl teprve rámus! Odněkud přiběhly děti a přidali se k té honičce. Tlusťoch ale už sotva popadal dech, tak zůstal stát, leč zakymácel se a bum! sletěl do rybníka. Pomoc, já se utopím! začal křičet. Jenže to už se seběhli lidé a chechtali se: Jak se můžeš utopit, když je tu metr vody? A zvířátka i děti se smály s nimi.

Jenomže už bylo pozdní odpoledne, zvířátka začala být unavená a všechna už měla hlad. Já jdu domů, řeklo prasátko. Už tam o mě jistě mají strach. Byla to pravda. Dědeček s babičkou ho běželi uvítat a hned mu dali do korýtka samé dobroty. I ta protivná koza zamečela, že už se jim po něm stýskalo. Dokonce navrhla, že by příště mohla jít s ním. Čuník se zaradoval, jaká to bude legrace. Babička nic nenamítala, ale řekla: Jenom nám to povězte, abychom neměli strach! To neposedné čuňátko slíbilo a potom už šli všichni spokojeně na kutě.

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo