Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Ovocňák: 100% české ovoce. Víc není třeba
Napsal uživatel redakce   

IMG_20170318_122110_238Šťávy a přesnídávky Ovocňák pocházejí z ryze českých surovin. Žádný přidaný cukr, konzervanty ani aromata. Když se smíchá neošizené množství čerstvého ovoce, nejsou žádné takové přídavky potřeba.

 

Ovocňák vyniká opravdovou a intenzivní chutí. Ovoce se totiž zpracovává co nejrychleji po sklizni, v zimě se používá zmrazené, kdy si zachová potřebné množství vitamínů i chuti. Ovocňák je výrobek z Bílých Karpat, z míst s unikátními podmínkami. V nejnižších polohách se nacházejí úrodné půdy pro náročné hospodářské plodiny, na jižních svazích se daří vinné révě a ovocným stromům a v nejvyšších polohách už naleznete pouze pastviny pro ovce. Suroviny pro tvorbu moštů pochází převážně od sadařů z Moravy, případně od dalších českých a slovenských pěstitelů. Celoroční dodávku moštů jsou schopni zajistit díky skladování jablek ve skladech bez přístupu vzduchu.

Mošty to začalo

Mošty byly prvním výrobkem Ovocňáku. Neobsahují žádnou přidanou vodu, sladidla ani jiné chemické látky: pouze čerstvou šťávu z ovoce nebo zeleniny. 1 litr šťávy je vyroben z cca 1,6 kg ovoce a zeleniny. Mošty se vyrábí v  16 různých variantách, a to v rodinném  tří-, pěti- nebo desetilitrovém balení. Na výlety nebo do školy je ideální 200ml balení s brčkem uvnitř, které lze koupit v osmi příchutích.

8592809002108Pak přišly přesnídavky

Druhou řadou jsou přesnídávky ve formě čistého ovocného pyré, vyráběného tradiční metodou, pasírováním. Tak zůstane v ovoci uchovaná vláknina. 1 kg pyré se vyrobí z asi 1,3 kg ovoce, které se pouze šetrně pasteruje při 82 °C. Přesnídávky známe nejspíše asi v šikovných 120gramových kapsičkách s bezpečnostním uzávěrem, ale dají se koupit i v třílitrovém nebo pětilitrovém balení s výčepním ventilem a používat ekologické znovuplnitelné kapsičky na dětskou stravu.

IMG_20170316_172113_686Novinka: mošt ve srolovantelné lahvi, kterou se nepolijete

Konečně náhražka neekologických a neskladných PET lahví: praktické 250ml balení Ovocňáku nazývané doypack má jednoduchý uzávěr a tělo z kombinované, plně recyklovatelné fólie, která až 3x zmenšuje množství použitého plastu oproti běžné PET lahvi. Obal po použití jednoduše srolujete do ruličky, aby zabral co nejméně místa, a pak vyhodíte do kontejneru na plast. Tak odpadá starost, kam s s prázdnou PET lahví v přírodě nebo v autě. Díky praktickému uzávěru, který má v hrdle implementovanou membránu, se při pití nelze polít. Ovocňák doypack můžete ochutnat kombinaci Jablko-Hruška a Jablko-Lesní ovoce, brzy přibudou další příchutě a také sirupy Ovocňák.

Je fajn, když se člověk nemusí zdržovat studováním etikety, protože ví, že se na značku může spolehnout a nekoupí rádoby zdravý a pro děti vhodný produkt, který je nakonec plný cukru a chemie. U Ovocňáku to bezezbytku platí.

www.ovocnak.cz

 
 
25 Let hranice, kdy začíná pleť stárnout

problem_skinZnámky stárnutí se časem mění. zprvu  začínají jako drobné mělké vrásky a kůže ztrácí jas a pevnost. S přibývajícím časem se vrásky rozšiřují a prohlubují, pokožka ztrácí svou kompaktnost, hydrataci a výživu, což způsobuje ochablost a ztrátu vitality.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo