Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Nedílnou součástí růstu malých dětí je, že si všechno chtějí strkat do úst. Zaměřme se společně na to, jak vaše maličké ochránit
Napsal uživatel redakce   

Každé dítě mezi narozením a 18. měsícem života je velkým fanouškem ochutnávání všeho možného. Je to způsob, jak naše ratolesti objevují svět. Průměrné dítě pod 3. měsíc věku za den “cumlá” až 30 minut a nikdy nevíte, co si může strčit do úst.

ArielProč zrovna ústa batolat?

Při narození jsou ústa nejvíce vyvinutá z celého těla, co se týče citlivosti. Děti si pořád strkají prsty do svých úst nebo „cumlají“ okraj deky. Díky tomuto objevují, co znamená tvrdost, měkkost a pevnost. Stále je vidíte, jak něco kousají se zvědavostí, která je rozhodující pro jejich vývoj a zkušenosti. Během dalších šesti měsíců jejich života začínají používat jazyk, rty a vyrostlé zoubky. Takže jejich žvýkání postupuje na vyšší úroveň.

Jak zajistit vašim nejmenším maximální bezpečí?

Na začátek je důležité dát všechny věci menší než dlaň dítěte pryč. A to někam, kde je vaše zvídavá ratolest nemůže objevit. Batolata starší tří roků už si tolik věcí nedávají do pusy, ale stále jim hrozí nebezpečí. Nedovolte, aby například puzzle ležely kolem, nenechte své boty přístupné a zkontrolujte si, kde leží vaše šperky. Prostě schovejte vše, co by mohlo lákat malé objevovatele.

Zvláště dávejte pozor, kam ukládáte spotřební zboží či chemikálie, protože ty mohou být obzvláště nebezpečné. Mohou způsobit vážné podráždění kůže či očí. Takže váš největší pomocník při praní Ariel 3in1PODS by měl být vždy uzavřen a schován mimo dohled dětí někde v horní části police.

Ariel vytvořil video „Spot the Risks!”, aby podpořil toto sdělení a zdůraznil jeho důležitost. Třicetisekundový spot vyzývá rodiče k rychlému vizuálnímu testu. Ten je navržený tak, aby zvýšil jejich schopnost rozpoznat potenciální rizika v domácnosti a držel malé děti mimo nebezpečí.

 

Soutěž

Kolik rizik pro dítě se nachází v klipu „Spot the risk“?

Možnosti:

A) 8

B) 11

C) 15

 

Správnou odpověď můžete nalézt ve videu na youtube.com. Odpověď zašlete na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Do předmětu uveďte heslo "Ariel".

 

 
 
Dárek, který pomáhá
sue02Máme pro vás tip na dáreček, který udělá a radost a také pomůže. Nezisková organizace Sue Ryder, která se stará o seniory a jejich blízké nabízí všem, kteří chtějí potěšit a zároveň pomoci možnost, jak to provést. Spustila stránku www.darekprosueryder.cz kde najdete to, co potřebují senioři v domově pro seniory nejvíce. Vybrat tak můžete například inhalační pomůcky, zdravotní křeslo, nebo pomoc fyzioterapeuta. Každou darovanou korunu pak v Sue Ryder promění na laskavou péči o své klienty.

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo