Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Vaginální mykóza: Utrpení intimních partií ukončí probiotika a kyslík
Napsal uživatel redakce   

01Pálení, svědění, opruzení, výtok a zápach – to jsou příznaky vaginální mykózy. Infekce intimních partií trápí tři čtvrtiny žen, z toho polovinu opakovaně. Běžná léčba přitom bývá účinná jen při akutních potížích, a jakmile léky vysadíte, problémy se vracejí. Čeští vědci nyní vyvinuli speciální hygienické vložky, které toto utrpení odstraní. Ty uvolňují buď probiotika, nebo aktivní kyslík.

 

Kdo někdy vaginální mykózu měl, hned tak na ni nezapomene. Nepříjemný a bolestivý není jen samotný průběh nemoci, ale i léčba. Většinou se totiž tyto neduhy léčí pomocí tzv. antimykotických přípravků, které se aplikují rovnou na postižená místa – a to opravdu bolí! Vždyť mazat si jakoukoli mast rovnou do zanícených partií, to není opravdu žádný med – natož zavádět si do nich například tampón! „Běžná antimykotika mívají navíc jen dočasný účinek. To znamená, že u chronicky nemocných pacientek se zánět rychle vrátí, jakmile přestanou léky aplikovat,“ vysvětluje Petr Ryšávka ze společnosti Pharmaceutical Biotechnology. „Zároveň vzniká začarovaný kruh: čím častěji se běžné léky na intimní partie nanášejí, tím více vzniká v těchto místech bakteriální nerovnováha. Obranyschopnost těla je pak oslabena a další zánět má usnadněnou cestu.“

Běžná vložka může problémy zhoršovat. Speciální vložka pomůže

Vaginální mykóza občas potrápí i ženy, které na ni netrpí pravidelně. V takovém případě může být zdrojem infekce obyčejná menstruační vložka. V běžné vložce se totiž hromadí mikroby a mykózy, a právě z ní se mohou dostat do intimních partií. Proto se na trhu objevily speciální hygienické potřeby. Tým Petra Ryšávky vyvinul ve spolupráci s experty z Masarykovy univerzity a společností Fide hned dva různé typy zdravotních vložek: jedny uvolňují do intimních partií účinná probiotika, čímž podporují ústup probíhajícího zánětu. Druhé uvolňují aktivní kyslík a pomáhají při slabších zánětech a současně snižují riziko opakování infekce.

Probiotika se zánětem zatočí

Proti silným a často se opakujícím infekcím, mykózám a opruzeninám působí vložky Carine Probiotic s probiotickými kulturami. Jedná se o unikátní produkt, který je chráněn užitným vzorem. Gynekologové, včetně českých, o blahodárném působení probiotik na zdraví intimních partií dávno vědí, ale dosud byli velmi limitovaní v možnostech, jak probiotickou kulturu na postižené partie dostat. Probiotické vložky nejen svým účinkem, ale také šetrností znamenají opravdovou revoluci při léčbě vaginálních mykóz.

Kyslíkové vložky zabraňují zápachu a účinkují i na opary

Druhým typem zdravotních vložek jsou Carine Anti Septic, vložky uvolňující molekuly aktivního kyslíku. Ten přináší šetrnou desinfekci a neutralizuje pachy. Kyslíková vložka je určena zejména ženám, které jsou aktuálně zdravé, ale vědí, že po použití běžné vložky mohou mít problémy. „Testy, které proběhly na Masarykově univerzitě, opakovaně potvrdily, že kyslík velmi aktivně likviduje kvasinky a mikroby,“ říká Petr Ryšávka. „Kromě toho vložky s aktivním kyslíkem pomáhají likvidovat i herpes viry, které často způsobují genitální opary.“


Oba druhy vložek, probiotické i s aktivním kyslíkem, lze zakoupit pouze v síti prodejen Globus a Jednota.

 
 
Dárek, který pomáhá
sue02Máme pro vás tip na dáreček, který udělá a radost a také pomůže. Nezisková organizace Sue Ryder, která se stará o seniory a jejich blízké nabízí všem, kteří chtějí potěšit a zároveň pomoci možnost, jak to provést. Spustila stránku www.darekprosueryder.cz kde najdete to, co potřebují senioři v domově pro seniory nejvíce. Vybrat tak můžete například inhalační pomůcky, zdravotní křeslo, nebo pomoc fyzioterapeuta. Každou darovanou korunu pak v Sue Ryder promění na laskavou péči o své klienty.

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo