Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Balada o tlusté kočičce PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lydie Junková   
Úterý, 15 Duben 2008 11:48

Motto: Všechno, co se přehání, často hrůzu nahání (staré pořekadlo)

Žila, byla jedna roztomilá žíhaná kočička, které se ujali dobří lidé, protože neměla domov, potulovala se na kraji města a hledala něco k jídlu. Jelikož ji většinou zahnali hladoví psi, byla notně vyhublá. Chudinka, litovali ji ti dobří lidé, musíme ji dát do pořádku! A hlavně ji pořádně vykrmit, řekl tatínek a pohladil si zálibně bříško. Nejdřív ji ale umyjeme a vykartáčujeme, je chuděrka strašně ušmudlaná. A tak se pustili do práce, maminka ji vydrhla, děti vykartáčovaly a tatínek se vypravil ven, aby jí koupil něco k jídlu. Vrátil se s velkým pytlem granulí, kočičími konzervami a spoustou jiných dobrot. Podívej, co jsem ti donesl, Micinko, řekl. To jméno už kočičce zůstalo. Dostala také krásnou lesklou misku a nádobku na vodu. Kočička byla nejdřív trochu vylekaná, avšak když přičichla k těm pochoutkám, hned se do nich pustila a přestala se bát. Sotva zela miska prázdnotou, děti to hned zpozorovaly a naložily jí novou dávku. Maminka někdy přidala kousek masíčka a tatínek jí potají krmil piškoty. Čas plynul a kočička už zdaleka nebyla vyhublá...

Podívej se, mamino, jak se nám pěkně zaoblila, liboval si tatínek. Maminka pokývala hlavou, děti se radovaly. Čas plynul, neboť to je jeho přirozenost. Za několik týdnů našel tatínek maminku, jak drží kočičku na klíně a tváří se rozpačitě. Nezdá se ti, taťko, že nám Micinka nějak ztloustla? Ale jdi, pohladil si tatínek zálibně bříško, to je známka toho, že jí u nás chutná. Řekla bych, že až moc ! Když ona pořád leží na ušáku a spí, smály se děti. Dřív s námi běhala po bytě, ale teď už se jí nějak nechce. Tak všichni mudrovali, každý po svém. Měla by dostávat míň najíst, mínila maminka, jenom ráno a večer. Snad ji nechceš trápit hlady! odporoval tatínek. Snad ji nechcete trápit hlady! volaly děti! My máme taky pořád hlad! Mudrovali, mudrovali, ale nic kloudného nevymysleli.

Jednoho dne zazvonila u dveří návštěva, byla to tetička se strýcem. Co to máte na ušáku? podivili se. No přeci Micinku, naši kočičku! řekl tatínek. Cože? To má být kočka? My jsme mysleli, že tu chováte čuníka! Jen nám připadlo divné, že zrovna v ušáku, žasl strejda.. Nastalo ticho, tatínek s maminkou nebyli mocni slova. Děti pro jistotu mlčely. Potom si dali všichni kávu, ta bábovka je skvělá, chválila teta, aby oteplila ovzduší.. Když návštěva odešla, nastalo ticho. Něco na tom je, řekla posléze maminka. Musíme Micinku přestat tak krmit.

Leč ukázalo se, že na to je už pozdě. Jakmile nedostala tlustá kočička najíst jako jindy, začala strašlivě vyvádět. Mňoukala, prskala, škrábala drápy koberec, byl to pěkný cirkus. Za chvíli zvonili rozzlobení sousedi, kdo prý má poslouchat ten rámus! Rodina dumala, co je horší, zda naštvaní sousedi, nebo namíchnutá Micinka. Usoudili, že z kočky mají rozhodně větší strach, neboť tu měli v bytě, sousedy jen za zdí. Myslíte, milé děti, že tak všechno skončilo? I kdeže! Ani sousedy nebylo možno pominout. A tak skončil náš baladický příběh. Rodina si zakoupila za všechny úspory malý domek za městem, kde je nikdo neznal. Micinka tam měla svůj ušák a maminka s tatínkem a dětmi svůj klid. A pokud ta tlustá kočička ještě nepukla, žijí tam snad podnes…

Aktualizováno Úterý, 15 Duben 2008 11:53
 
 
25 Let hranice, kdy začíná pleť stárnout

problem_skinZnámky stárnutí se časem mění. zprvu  začínají jako drobné mělké vrásky a kůže ztrácí jas a pevnost. S přibývajícím časem se vrásky rozšiřují a prohlubují, pokožka ztrácí svou kompaktnost, hydrataci a výživu, což způsobuje ochablost a ztrátu vitality.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo