Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Čtyři zajímavosti ze světa notebooků
Napsal uživatel redakce   

02Práci i zábavu si už bez nich neumíme představit. Přitom ještě před pár desetiletími byly notebooky doslova v plenkách a dovolit si je mohla jen hrstka nejbohatších uživatelů. Pojďte se podívat na pár zajímavostí, které jste o noteboocích nejspíš nevěděli.

 

Inspirace zvířecí říší

Příroda vymyslela řadu procesů nesmírně chytře a lidé se jejími výtvory inspirují odpradávna. Inženýři z týmu ThinkPad například zjistili, že díky speciálnímu peří na křídlech sovy při letu prorážejí vzduch tišeji než kterýkoli jiný pták. Design ventilátoru v noteboocích ThinkPad je proto inspirován tvarem sovího křídla – díky jedinečným vrubovaným lopatkám jde o nejtišší a nejúčinnější ventilátor v historii.

 

01

Notebooky mají vlastní airbagy

I přestože technicky zdatnější jedinci varují před ztrátou dat a nutností zálohování, stává se, že o nenahraditelná data v notebooku přijdeme. Častým viníkem je pád notebooku, během kterého dojde k poškrábání nebo jinému poškození pevného disku. Data v poškozené oblasti pak nelze obnovit. Notebooky ThinkPad mají přitom už téměř 15 let něco jako malý airbag, který chrání disk v případě pádu. Active Protection System hlídá polohu notebooku a pokud detekuje náhlou změnu pozice, okamžitě zastaví disk a zabrání tak jeho poškození.

 

03

Magická červená tečka

Červená tečka z měkké gumy uprostřed klávesnice. Tak by se dal jednoduše popsat TrackPoint, dnes již legendární poznávací znamení všech notebooků ThinkPad. Neplní ale jen okrasnou funkci, toto zařízení bylo vynalezeno proto, abyste mohli pohodlně označovat a přetahovat položky, aniž by bylo potřeba přesouvat prsty příliš daleko od kláves. Přesun ruky klávesnice k myši a zpět uživateli zabere jednu a půl sekundy. Běžný uživatel přitom tenhle pohyb učiní až 200krát za den a jeho zápěstí tak urazí vzdálenost přes 40 metrů, což odpovídá délce olympijského plaveckého bazénu.

Bezpečnost dat

Dokumenty a data uložené v počítačích jsou čím dál důvěrnější a jejich odcizení se v některých firmách rovná katastrofě. Notebooky ThinkPad přinesly roku 2000 jako první integrovaný bezpečnostní čip a o čtyři roky později se k nim přidalo další prvenství. Tím bylo biometrické zabezpečení s integrovanou čtečkou otisků prstů. Ani nejsofistikovanější technologie ale nedokáže ochránit notebooky před ztrátou nebo dokonce odcizením. Na všech amerických letištích se například každý týden ztratí nebo ukradne až 12 000 notebooků, proto je lepší ten svůj nespouštět z očí.

 
 
Krajková TRIOLA v trendy barvě

triola2Tělovou barvu prádla tzv. "body"  uvítáme hlavně v jarních a letních dnech. Nejvíce se totiž hodí pod bílá trika, halenky a topy. Tělová barva totiž pod nimi neprosvítá a snadno splyne s barvou naší pokožky. Tento model jezhotoven z atraktivní jemné krajky. Podprsenka má má tence vyztužené koše, sešité ze tří dílů do tzv. T-švu, který zafixuje prsa v ideální výšce a zajistí jejich přirozeně kulatý tvar. Přesah elastické krajky v dekoltu pojme i menší asymetrii prsou. Krajkový design doplňuje něžná mašlička na středu a krajka protažená do ramínek. Najdete ve vybraných velikostech košů od B do G.

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo