Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Bajka o býkovi PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lydie Junková   
Úterý, 15 Duben 2008 11:44

Byl jednou jeden býk a ten – na rozdíl od mnoha lidí, byl značně vzdělaný a sečtělý. Jak to bylo možné, ptáte se. Nuže, krávy a býka pásl pastevec, který byl původně učitelem, ale nějak špatně nakládal s penězi, nebo ho spíš někdo okradl, a musel se tudíž živit pásáním dobytka. Aby příliš nevyšel s cviku, nosíval s sebou na pastvu knížky a někdy si z nich, sobě pro radost, nahlas četl. Býk ho jednou poslouchal a značně ho to zaujalo. „Ty mě posloucháš?“ podivil se pastevec. „Baže, odtušil býk, vždyť víš že s krávami není žádná řeč.“ „Já jsem to nikdy nezkoušel, ale ty to víš asi líp. Poslyš, milý býku, co tě tak baví nejvíc?“ „Všechno je to zajímavé, ale nejpoutavější jsou ty pohádky o historii.“ „Jenže to nejsou pohádky, nýbrž příběhy, které se skutečně staly!“ „Tím líp,“ zaradoval se býk. „Dozvím se aspoň o lidech, jací skutečně jsou!“ “No já nevím, jestli je o co stát,“ zamračil se pastevec.“ „O pravdu snad máme mít zájem!“ oponovalo mu zvídavé dobytče. Bývalý učitel se zamyslel a posléze usoudil, že takový žák není k zahození, že je to spíš výjimka...

Ředitel jejich školy se tímto přesvědčením vůbec netajil. A tak začal býka vyučovat a měl radost, že získal takového zájemce o vzdělání. Všechno vypadalo příznivě do té doby, než býk dostal nešťastný nápad, že získané vědomosti předá dál. Zkusil to s jednou starší a poměrně chytrou krávou. Ta ho chvíli poslouchala, ale potom zavrtěla hlavou: „Víš, já už nejsem nejmladší a neleze mi to do hlavy. Zkus to s nějakou mladší kravkou!“ Býk poslechl, leč dopadlo to katastrofálně. Kravička ho chvíli s vykulenýma očima poslouchala, ale potom začala nahlas bučet a volat své družky. „“Pojďte sem, ten býk mi tady vykládá nějaké sprosťárny!“ Krávy se seběhly, hrozivě mrskaly ocasy a rozhořčeně bučely.. Marně jim býk vysvětloval, že praotec Čech byl vážná postava a že strdí, na které se chytil, nebyly nějaké lehké ženské, nýbrž potrava. Bylo to marné, takže se dal náš býk raději na ústup. Byl velice zklamaný. Došel pomalu až k okraji pastvy, kde začínal hustý les. V korunách vysokých borovic šuměl vítr a to ho uspalo. Zdálo se mu, že přichází nějaký člověk v zeleném hubertusu a že mu něco povídá. Otevřel pomalu oči a zjistil, že to nebyl sen.

Před ním stál myslivec s puškou na rameni. „Ty jsi sem zabloudil?“ zeptal se býka zvědavě. „Kdepak, já jsem jen šel a šel, protože – protože jsem zklamaný.“ „A kdo tě zklamal?“ vykulil myslivec překvapeně oči. Když mu býk vylíčil, co se přihodilo, vrtěl jen udiveně hlavou. „Copak se můžou vyučovat – s prominutím, krávy? Ačkoliv,“ zamyslel se, „ony neexistují jenom ty čtyřnohé a tak –„ nedořekl. Z lesa se ozvalo praskání a vzápětí se objevil statný ohař. „Dobře, že jdeš, Arane,“ pravil myslivec a vylíčil mu celou tu historii. „A ty se divíš, pane?“ opáčilo psisko. „Jako by mezi lidmi a zvířaty byl tak velký rozdíl. Vezmi si třeba slepice: neexistují jenom ty opeřené, co snášejí vejce!“ „To máš pravdu, Arane, ale zdá se, že si tyhle věci uvědomují spíš zvířata, než lidé. Jestli chceš,“ obrátil se k býkovi, „můžeš jít bydlet k nám. Mám jen jednu kravku, ale tu už trochu vycepoval Aran. Třeba se ti podaří ji něco naučit.“

Z bajky plyne poučení, které je nasnadě: hloupost sídlí i na gaučích, ne pouze na hřadě.

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo