Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Bajka o zatrolené hádance PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lydie Junková   
Úterý, 15 Duben 2008 11:37

Motto: Lidé v každém kraji bajky rádi mají (neznámý autor)

Byla, žila, světem putovala jedna zlomyslná hádanka. Proč zlomyslná? ptáte se zajisté. Nuže proto, že se škodolibě radovala, když ji nemohl nikdo rozluštit. Však ona také věděla, jak na to. Tam se přimotala, tam se přitočila a vždycky našla někoho, kdo jí naletěl. Ono to svým způsobem zavinili už učitelé ve škole. Povězte mi, děti, kolik je třikrát pět? vyzvídal takový kantor už na nejmenších žáčcích. Jakže, nikdo se nehlásí? Tak si to napište jako domácí úlohu! A podobně to pokračovalo až do nejvyšších tříd. Došlo to dokonce tak daleko, že se dostávali do úzkých i rodiče, když na nich jejich ratolesti žádaly, aby jim pomohli s domácí úlohou. A hádanka stála někde poblíž za bukem a zlomyslně se culila, když zaslechla ty nejapné výmluvy...

A nebylo snad pošetilé, když se otec rodiny trapně vymlouval, že – no že tenkrát, když se to probíralo, nebyl zrovna ve škole – z toho či onoho směšného důvodu? Ale hádanka se neomezovala jenom na takové školní případy. Kdeže! Vloudila se tam, či onam, kupříkladu do zcela spořádaných domácností. Kde mám tu novou šedivou košili? tázal se třeba manžel své drahé polovičky, když spěchal na nějakou důležitou schůzi. Vím já, kam sis ji zase pohodil? vřískla manželka, která právě hledala svůj mobil a neměla nejmenší náladu zabývat se nějakými košilemi. A hádanka se smála někde v koutě, jak se jí dílo daří.Povzbuzena drobnými úspěchy, vymýšlela stále nové a nové kličky.

Tak putovala světem, trápila lidi neuvěřitelnými nápady, učinila z hádání zábavu a takřka profesi a byla stále drzejší, vynalézavější, neomalenější a zlomyslnější. Jenomže – všeho do času. Kdo pomůže mé jediné dceři, princezně Růžičce, aby si pro ni nepřišel zlý drak Kolozub? naříkal kdysi jeden starý, dobrý král. Hádanka, skrytá v závěsech, napjatě sledovala, jak se situace vyvíjí a radovala se, že odnikud nepřichází žádná odpověď. Ale ukázalo se, že takové věci se nedějí pouze v dobách starých dobrých monarchů. Odpovědi se nedostávalo ani moderním vládcům na zcela jiné otázky, jako třebas, kde vzít peníze na válečná tažení, nebo na následující mírové konference a různé jiné zábavy. Říkává se, že lidé jsou nepoučitelní. Ale v bajkách to neplatí – a tak se stalo, že se nakonec přece jen poučili a přestali se hádankami vůbec zabývat. Nejenže je ignorovali, ale dokonce je zařadili mezi zakázané činnosti, za které hrozila v lehčích případech pokuta, avšak v závažnějších dokonce trest odnětí svobody. A tak nakonec škodolibá hádanka zplakala, jak se říká, nad výdělkem. Lidé se jí začali vyhýbat, nikdo o ni nestál. Marně putovala světem, nakonec dopadla všude stejně špatně. A tak začala chřadnout, a nakonec se někam ztratila, nikdo neví kam. A jaké nám z toho plyne poučení? Nebuďme zlomyslní a škodolibí, nechceme-li rovněž špatně dopadnout. Kdo tomu věří, jen ať tam běží…

Aktualizováno Úterý, 15 Duben 2008 11:40
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo