Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Tajemný dobrodruh PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lydie Junková   
Úterý, 15 Duben 2008 11:18

Motto: Milý brachu, z tebe jde plno strachu! (Říkadlo)

Koho že se to vlastně báli? Na první pohled to byl báječný chlapík, obdarovával chudé, staral se o děti a staříčky. Všichni mu byli vděční, chválili ho a bájili o jeho dobrém srdci. Jenomže tak to dopadá, když nemáme přesné zprávy, když ani nevíme, o kom že to je vlastně řeč. Vydejme se do lesa a počkejme tam pěkně v skrytu, tamtudy prý často chodívá. A tak jsme se vypravili, můj starší bratr Vašík a já, Verunka, k borovému hájku kousek za městem. Čekali jsme jeden večer, druhý, třetí… Pořád nic. Až čtvrtý den jsme z dálky zahlédli proti světlému nebi s bílými oblaky kráčet zvolna, nespěchavě, jakousi vysokou, mohutnou postavu...

Trochu jsme zatajili dech, já jsem se začala bát a chytila jsem Vašíka za rukáv. Co se plašíš? zeptal se mě, stoupneme si do křoví, takže nás neuvidí. A tak jsme potichu zalezli mezi vysoké maliní. Chýlilo se k podzimu, už na něm nebyly plody. Mezitím se postava přiblížila, byl to muž a nesl nějaké břemeno. Když přišel blíž, spatřili jsme s hrůzou, že to břímě je nějaký malý človíček – vypadal jako dítě, ale měl šedivé vlasy. Vůbec se nehýbal! Ani jsme nedutali, jen jsme celí vyděšení čekali, až ten chlap přejde, až se vzdálí, až zmizí z dohledu. Poběž, zašeptal bratr, jakoby nás na tu vzdálenost mohl slyšet. Doběhli jsme celí říční domů. Řekneme to našim? zeptala jsem se. Já nevím, váhal Vašík, táta hned poběží na policii a máma se hrozně vyděsí. Ale na tu policii bychom snad měli jít! podotkla jsem. A co jim chceš vykládat? namítl bráška. Že šel kolem lesa nějaký hromotluk a něco nesl? Ale co když to byla mrtvolka? odporovala jsem. A to víš jistě? Podrobí nás výslechu a nakonec řeknou, že nemají čas na nějaké výmysly. To v lepším případě. A v horším nám přišijí nějaký paragraf! – Ale jaký, propána? To nevím, zaváhal Vašík, ale oni si už něco najdou. A tak jsme byli pěkně zticha.

Jenomže, nastojte, městem se začaly šířit podivné zvěsti. Že prý ten dobrodinec je nějaký podivín, a také se vynořily otázky, odkud že bere na ty dary. To bylo na pováženou. Co když zabíjí bohaté lidí a ukradne jejich majetek? uvažoval Vašík. Vzpomeň si, nesl mrtvolku, aby ji někde uklidil! Budeme-li mlčet, obviní nás ze spoluúčasti na trestném činu! To bylo ještě více na pováženou A tak jsme se nakonec přece jenom vydali na tu policii. Nejdříve na nás hleděli s pochybnostmi v očích. Potom zavolali nějakého podporučíka a ten nás bedlivě vyslechl. A nejenom to. Vydal se na průzkum situace. Cítili jsme se jako hrdinové. Dopadnou dobrodruha – a kdoví, není-li to nějaký zabiják? Učitel nám poklepe na rameno, možná nám poděkuje i ředitel školy.A třeba se objevíme i v televizi. A jak myslíte, že to dopadlo? Obáváte se nejhoršího? Zbytečně. Ten tajemný muž byl movitým majitelem loutkového divadla – a to, co nesl, nebyla mrtvolka, ale nějaká nová loutka.. Podporučík, který to vyzkoumal, byl ale hodný člověk. Řekl nám , že si váží každého, kdo má zájem, aby se neděly nějaké nepřístojnosti. A zavolal do školy, aby nás dávali ostatním dětem za příklad.. .

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo