For Babies
Moxie Girlz Magické vlasy s kouzelnými razítky – vytvořte si doma kadeřnický salon! PDF Tisk Email
Napsal uživatel redakce   
Pátek, 21 Listopad 2014 15:18

IMG_8118Novou Moxie Girlz Magické vlasy Česací hlavu pro Vás vyzkoušela maminka Martina (30) s vlasovou stylistkou Silvinkou (5).

Silivinka si česací hlavu vyhlédla v televizi a pro blížící se narozeniny. Kromě ní nabízela ještě další dvě varianty - dům pro panenky ve velikosti poloviny našeho bytu a živé štěně. Pro nás rodiče byla tedy volba dárku celkem jasná. Česací hlava byla krásně zabalená v krabici a chvíli nám trvalo ji z ní dostat. Vzhledem k tomu ale, že v krabici bylo mnoho doplňků, tak je super, že je vše pěkně přichycené a nic se během přepravy nepoškodilo. My jsme si hlavu objednali v internetovém obchodě, musela tedy ujet docela dlouhou cestu, než se ve finále ocitla v našem obýváku na narozeninové oslavě, ale musím říct, že na balení to nebylo ani trochu znát.

 

IMG_8119Po vybalení nám na koberci zůstalo následující: hlava s blonďatými vlásky a dvěma silnými barevnými prameny, 5 gumiček, 2 vytvarované gumičky, 2 malé skřipečky, razítko s molitanovým tvarem a k němu ještě 3 náhradní tvary na výměnu, kartáč na vlasy a tuba s třpytkami. Začaly jsme se Silvinkou vytvářet první účes podle obrázku na obale – nejdříve jsme zkusily dva rozverné culíčky a musím říct, že se nám docela povedl, panence to moc slušelo! Krásně jsme spolupracovaly – Silvi rozčesala, já vyčesala culík, Silvi podržela vlasy a já culík zpečetila gumičkou. Poté jsme zkusily i složitější varianty –se dvěma pletenými culíky to panence opět moc slušelo. Musím říct, že zájem o mou spolupráci se postupně snižuje a teď po pár dnech už mě k česání Silvi skoro nepustí.

Zajímalo nás také, jak je to s tím razítkováním, které jsme viděly v televizi. Podle návodu je třeba si připravit misku se studenou vodou a ledem, razítko ledem ochladit a pak obtisknout na barevný pramínek vlasů. Přesně to jsme udělali, naštěstí jsem ještě nějaký led našla od léta v lednici, ale musím říct, že nakonec se nám více osvědčilo vytáhnout z mrazáku kostku zamraženého vývaru, který mám připraven na horší časy a razítka chladit přes igelitový sáček o zmrzlý vývar. Poté se nám podařilo na barevných pramíncích vytvořit krásné a přesné tvary. Naším nejoblíbenějším se stala hvězdička, ale k dispozici máme také obláček, mašličku a srdíčko. Tvar jednoduše „smyjete“ pohlazením teplou dlaní. Vlásky změní teplotu na původní a můžete barvit znovu. Silvinka nejdříve nechápala, kde se na vlasech barva bere, když vlastně razítka nemáčíme v žádné barvě, a jak je možné, že když barvu z vlasů „setře“, nezůstane jí na ruce žádná barva, ale naštěstí se po chvíli přestala ptát a věnovala se jen razítkování. Někdy tou dobou se k našemu tvoření připletl malý bráška Simon a razítkování ho natolik zaujalo, že se rozhodl razítkovat také. Chvíli to tedy u nás bylo takové „razítkuje celá rodina“ (kromě tatínka). Je skvělé, že se vlasy panenky obarví jen pomocí efektu zima/teplo a není třeba mít strach, že barvy skončí na dětech, kobercích, domácích mazlíčcích a všech okolo. Ze zmrazené kostky maximálně ukápne pár neškodných kapek vody a to není žádná tragédie. Toto se mi na česací hlavě líbí ze všeho nejvíc.

Pak si Silvinka vzpomněla na tubu s třpytkami a celkem nekompromisně se je rozhodla použít. Ze začátku jsem měla podobný strach, jako jsem popsala o pár řádek výše v souvislosti s barvami, ale naštěstí má víčko tuby šikovný aplikátor, takže třpytky zůstávají opravdu jen tam, kde mají.

Odpoledne uteklo strašně rychle, děti jsem od razítkování nemohla vůbec odtrhnout. Od té doby Silvinka češe skoro každý den. Skvěle se sama zabaví a já mám alespoň čas na uvaření oběda, přičemž jsem neustále porotcem nových vlasových kreací. Panenku můžu doporučit všem parádivým malým holčičkám a i maminkám, přiznávám, že i mě česání moc baví.

IMG_8125 IMG_8131
IMG_8156 IMG_8163
Aktualizováno Pátek, 21 Listopad 2014 15:22