Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Stará pověst o zmizelém rybníku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lydie Junková   
Úterý, 15 Duben 2008 11:00

Motto: Kdo si dobra nepovažuje, sám sobě ubližuje (staré venkovské pořekadlo) V jedné malebné vsi nedaleko borového háje rozprostíral se na návsi malebný rybníček. Plavaly v něm husy a kachny, když v zimě zamrzl, proháněly se po něm děti na bruslích. Zkrátka, nic moc. Bylo to stále to samé, rybníček to dlouho snášel, ale že by se nějak zvlášť bavil, to tedy nikoliv. Kdo by se tomu také divil, bylo to stále totéž, neboli na jedno brdo, jak se kdysi říkávalo. I stalo se, že se náš milý rybníček začal nudit, nudil se a nudil, a to čím dál tím víc...

Nikam nevidím, pomyslel si, to třeba ty stromy v borovém hájku, ty aspoň někam dohlédnou. Kdybych se tak mohl vznést do výše. To jeho stýskání zaslechl déšť – a přišlo mu chudáčka líto. Aby mu nějak pomohl, odstěhoval se o kus dál, takže do něj nespadla ani kapka. Z čehož plynulo, že rybníček začal vysychat. Husy a kachny v něm pomalu nemohly ani plavat, jak vody ubývalo, tudíž začal rybníček sám sebe litovat, ale nakonec se z té patálie rozzlobil. Mám já tohle zapotřebí? uvažoval. A usoudil, že nemá. Vzchopil se, sám nevěděl, jak se mu to podařilo, a jedné noci prostě zmizel. Na druhý den vesničané jenom zírali_ místo rybníka tu zbyla sotva špetka bláta. Husy a kachny měly utrum, dětem to také nebylo po chuti – a celá vesnice byla zkrátka vzhůru nohama. A co zatím náš milý rybníček?

Věřte, nevěřte, ale ten se vznášel v podobě lehké páry nad borovým hájkem. A kde se vzal,tu se vzal, objevil se jeho dobrodinec déšť, vsákl tu páru do sebe a letěl s ní dál, nad vrcholky borovic. Tak doletěli k jedné malebné vísce, kde žádný rybníček jaktěživo neměli. Na návsi bylo jen pár košatých stromů. Husy a kachny se pásly na trávníku, děti si hrály v prachu. Jak by se ti tu líbilo? vyptával se déšť. Je to tu docela hezké, usoudil rybníček. A také by si tě tu považovali. Víš co, mohl bys to tady zkusit. A tak zdejší vesničané na druhý den užasle zírali, co se ji tu na návsi objevilo. Všem se to zalíbilo, všichni se radovali: děti, kachny i husy. Vděční obyvatelé vesničky postavili kolem rybníku lavičky, vysedávali na nich, rybníček poslouchal,co si povídají a začalo ho to bavit. Tady zůstanu,rozhodl se, jen když ty mě občas navštívíš , milý dešti. Ten mu to rád slíbil a ta k se potom všichni radovali z toho, co se přihodilo, nejvíc ze všeho pak náš milý rybníček. A tak to také zůstalo. Nevěříte? Nu, vždyť je to jenom stará pověst.

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo