Co chlapa určitě nebude zajímat PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 29 Květen 2014 00:00
Když mi bylo sedmnáct, představovala jsem si, že svému muži jednou budu říkat úplně všechno. Jenomže to ještě v mých představách vypadal jako princ na bílém koni.

Myslela jsem si, že to prostě jde. Že s ním můžu poklábosit jako s kamarádkou a že od něj dokonce lze očekávat stejné reakce.

 

Bože, proč neexistují příručky, které by holky připravily na to, jaký je ve skutečnosti život? Dozvíte se, jak uvařit správné bramborové knedlíky, jak by měla vypadat vánoční výzdoba a i co znamená zdravý domov. Ale co se rozhodně nedozvíte je, co byste nikdy neměla říkat svému muži.

  • Rozhodně ho nezajímá, že ten váš kolega z práce je příjemný společník.  Vaše nadšené líčení si vyloží tak, že on už pro vás žádný společník není.
  • Je mu naprosto fuk, co nového si koupila do bytu vaše máma. Upřímnou radost vnímá jako náznak, že vy už jste si díky němu do bytu měsíce nekoupili nic.
  • Naprosto neocení, že jste si našla novou kamarádku a ještě navíc přímo z domu. Okamžitě začne cítit nebezpečí – nebudete s ní nakonec trávit víc času., než s ním?
  • Nezkoušejte ho zatěžovat tím, že je každý den je potřeba vynést koš. Stejně vám odpoví, že vy se staráte o domácnost a on o ostatní důležité věci.
  • Hovory na téma pravidelný úklid a dělba práce ho bezpečně dostanou do bodu varu.
  • To, že dítě ve škole propadá, je vaše vina. To, že mu něco jde, jeho zásluha. Kázání na téma, že byste se s ním měli učit společně, zapomeňte. Reakce stejně nepřijde
  • Rozebírat s ním, co vás a děti trápí, můžete jen v případě, že máte hodně odolný exemplář. Normální chlap slyší za těmi slovy výčitku, že vlastně za všechno může. Nepřichází očekávaná reakce. Jen výbuch.
  • Rozhodně se neukvapujte. NESVĚŘUJTE SE MU SE SVÝMI EMOCEMI. Je vám večer smutno? Vnímá to jako býk, kterému zamáváte před nosem červeným hadrem. Znamená to jistě, že už ho nemilujete.
  • Máte chuť se svěřit, že vám to v práci zrovna neklape? Brzděte. Myslel by si, že mu chcete naznačit, že je neschopný, a proto kvůli němu musíte chodit do práce.

 

Říkáte si, o čem vlastně tedy máte s mužem hovořit? O tom, že je venku krásně. Že ho milujete. Že je šikovný. Nejlepší na světě. Na všechno ostatní, věřte mi, máte kamarádku. Nebo je to snad u vás doma jinak?