Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Nelinčino kloboučkové kojení PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hanka   
Pondělí, 14 Duben 2008 23:00

Malá Nelinečka, s vlásky jak zlaté chmýříčko, je konečně doma. Z první postýlky - inkubátoru si ji maminka s tátou přenesli do roztomilých povlečků pro miminka.

Nelinko, tak takto vypadá skutečný svět, už jej nemusíš sledovat přes nemocniční sklo. Pojď jej objevovat, pojď se učit první úsměvy, první slova, první krůčky i první neplechy. Vítáme tě mezi námi!

Hanka, jako čerstvá šestinedělka, konečně mohla své miminko přisát k prsu, ale jednoduché to právě nebylo...

Vše je poprvé, pro Nelinku, mámu i tátu

Čím začít? Těžko říci. Zmatek, obavy co vše nás čeká, ale také radost z našeho mrňouska. Mimichodem, možná by vás také zajímalo, že moje kamarádka Veronika, ano ta, co otěhotněla témeř stejně jako já, se jen 15 dnů po mně dočkala také holčičky. A tak naše malá Nelinečka má svou první kamarádku Johanku .-)

Nelinčin první měsíc

Následující dny by se daly nazvat KOLOTOČEM, ale čtyři týdny od propuštění z porodnice jsme si Nelinkou jako správné ženské už zavedly určitý řád. Vše probíhá v klidu, malá skoro stále spinká, a tak děláme dlouhé vycházky do přírody. O jídlo se přihlásí křikem a já neváhám, přebaluji a kojím. Tedy snažím se kojit...

V porodnici byla Nelinka krmena lahví a odstříkaným mlékem a někdy i sondou do bříška, což mi rvalo srdce. Pomalu jsme se smiřovala s tím, že malá si zvykne na lahev a bude odkázána na umělou výživu. Sestřičky mě ale uklidnily, že se rozkojím a mimčo si zvykne. A opravdu!

Nejprve se nám nedařilo, a tak jsme zkusily kojení s kloboučkem, což bylo zdlouhavé a kojení někdy trvalo i 40 minut! Jenže chcete pro dítě přece jen to nejlepší, tak nezbývá než vydržet. Časem ale se vše spravilo. Nelinka dokonce na klobouček zapomněla a naučila se pít normálně a pravidelně po třech hodinách.

Baby blues se nekonaly

I pro mne bylo vše nové, jako kdybych byla s Nelinkou rázem jiný člověk. S příchodem miminka pro mne nastala doba šestinedělí, kdy se tělo vzpamatovává z porodu a zotavuje z těhotenství. U mne až na nespavost a změny nálad proběhlo v pořádku. Žádné stavy zv. baby blues se nekonaly. Tedy neříkám, že mi nebylo do pláče, že jsme neměla vztek, a že mě nebolela hlava. Jsem obyčejná ženská a nebudu se nervovat tím, že denně není navařeno, okna se nelesknou a v lednici svítí jen žárovka. Je tu naše Nelinka, a ta je teď na prvním místě, ať se děje co se děje. Vše ostatní počká...

Sledujte každý týden vyprávění maminky Hanky a její dcerušky Nelinky, její první očkování, první úsměvy, první naušničky, první krůčky i neplechy ve vašem oblíbeném magazínu. Bude to asi ... Nelinka? Nelinka, já a... cukrovka! Nelinka se narodila dřív První postýlka - inkubátor

Svou holčičku na digitálních obrázcích úžasně zachycuje nejen maminka, ale i táta, jemuž se oko fotoaparátu stalo šestým smyslem. Navštivte jeho stránky a přesvědčte se sami: Galery Fotobanka.cz

Aktualizováno Úterý, 15 Duben 2008 12:06
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo