Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Život bez auta PDF Tisk Email
Napsal uživatel Moni   
Středa, 22 Červen 2011 05:47

Žijeme v malém městečku u Loun, máme dvě děti a starý baráček se zahrádkou.Nemáme auto a ani ho nepotřebujeme. Vážně. Jsme prot vítan rarita snad všech našich přátel i zcela neznámých lidí.

 

Už když jsem byla těhotná, kamarádky mě popichovaly, že bych si měla udělat co nejdříve řidičák, protože s malým dítětem bez auta jsem ztracená. Co když se něco stane a budu muset honem k lékaři? A co kydž bude pršet a budu potřebovat akutně někam vyrazit? A co dovolené, jak se na ně dopravíme? Moje odpověď vlak, autobus, kolo, pěšky, taxíkem či v nouzi využití souseda, byly vždy strhány kritikou. I dnes, kdy už je našim dětem 10 a 6 let, se stále setkáváme s překvapenými reakcemi a slovy „já už si život bez auta neumím představit“.

 

Náš život je díky absenci auta daleko dobrodružnější, všichni jsme zvyklí využívat autobusy a vlak, na dovolenou si vystačíme s koly, na kterých vyrazíme klidně 100 km daleko. Stačí jen po cestě najít jeden záchytný bod na přespání a dobrodružství může začít. Díky takovým dovoleným jsem se naučila vyjít s málem. Pro čtyřčlennou rodinu zabalím do dvou batohů, když byly děti hodně malé, byl navíc jen jeden batůžek na plenky a přesnídávky. Stejně jako moji známí nechápou dovolené a život bez auta, já zase nechápu, proč tahají na týdenní dovolenou v Čechách pro tři lidi tři kufry nebo jestli se jim vyplatí kvůli dvěma kilometrům do práce, v zimě škrábat půl hodiny slo na autě.

 

Ale zatímco já se prostě na život s autem neptám, nás se ptá někdo neustále. „A jak jezdíte do práce? A jak děti do školy? Nevadí jim to? A co když se něco stane? A jak jezdíte nakupovat?“ Spousta lidí dnes prostě nedokáže pochopit, že bez auta se dá normálně fungovat, dokonce bych řekla, že se cítím svobodnější a bohatší. Neutrácíme za benzín a neživíme pojišťováky drahým povinným ručením, zato si kdykoliv vyjedem na kole na čerstvý vzduch a neztrácíme čas ve smradlavých kolonách. Pravda, někdy auto potřebujeme, třeba když kupujeme nábytek apod., stane se to tak jednou za rok a to nám ochotně vypomůže soused nebo můj táta. Prostě život bez auta není o nic chudší než ten s autem, jen je trochu jiný, ale i tak plnohodnotný.

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo