Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

titulka-2016-brezen

ke stažení v pdf

For Kids
Život bez auta PDF Tisk Email
Napsal uživatel Moni   
Středa, 22 Červen 2011 05:47

Žijeme v malém městečku u Loun, máme dvě děti a starý baráček se zahrádkou.Nemáme auto a ani ho nepotřebujeme. Vážně. Jsme prot vítan rarita snad všech našich přátel i zcela neznámých lidí.

 

Už když jsem byla těhotná, kamarádky mě popichovaly, že bych si měla udělat co nejdříve řidičák, protože s malým dítětem bez auta jsem ztracená. Co když se něco stane a budu muset honem k lékaři? A co kydž bude pršet a budu potřebovat akutně někam vyrazit? A co dovolené, jak se na ně dopravíme? Moje odpověď vlak, autobus, kolo, pěšky, taxíkem či v nouzi využití souseda, byly vždy strhány kritikou. I dnes, kdy už je našim dětem 10 a 6 let, se stále setkáváme s překvapenými reakcemi a slovy „já už si život bez auta neumím představit“.

 

Náš život je díky absenci auta daleko dobrodružnější, všichni jsme zvyklí využívat autobusy a vlak, na dovolenou si vystačíme s koly, na kterých vyrazíme klidně 100 km daleko. Stačí jen po cestě najít jeden záchytný bod na přespání a dobrodružství může začít. Díky takovým dovoleným jsem se naučila vyjít s málem. Pro čtyřčlennou rodinu zabalím do dvou batohů, když byly děti hodně malé, byl navíc jen jeden batůžek na plenky a přesnídávky. Stejně jako moji známí nechápou dovolené a život bez auta, já zase nechápu, proč tahají na týdenní dovolenou v Čechách pro tři lidi tři kufry nebo jestli se jim vyplatí kvůli dvěma kilometrům do práce, v zimě škrábat půl hodiny slo na autě.

 

Ale zatímco já se prostě na život s autem neptám, nás se ptá někdo neustále. „A jak jezdíte do práce? A jak děti do školy? Nevadí jim to? A co když se něco stane? A jak jezdíte nakupovat?“ Spousta lidí dnes prostě nedokáže pochopit, že bez auta se dá normálně fungovat, dokonce bych řekla, že se cítím svobodnější a bohatší. Neutrácíme za benzín a neživíme pojišťováky drahým povinným ručením, zato si kdykoliv vyjedem na kole na čerstvý vzduch a neztrácíme čas ve smradlavých kolonách. Pravda, někdy auto potřebujeme, třeba když kupujeme nábytek apod., stane se to tak jednou za rok a to nám ochotně vypomůže soused nebo můj táta. Prostě život bez auta není o nic chudší než ten s autem, jen je trochu jiný, ale i tak plnohodnotný.

 
 
Kdy jsou HA mléka vhodná a kdy ne? Jak správně vybrat náhradní mléčnou stravu?

V současnosti se alergická onemocnění objevují u stále většího počtu malých dětí. Na vzestupu těchto onemocnění se podílí kromě jiného i nesprávná výživa, a to již od raného věku, proto se klade důraz na její správnost už od narození. Abychom děťátku dopřáli to nejlepší a zároveň podpořili jeho zdraví, je důležité dbát na kvalitní výběr stravy. Tím nejlepším je pro miminka samozřejmě mateřské mléko. Zejména první dny, kdy je miminko kojené, obsahuje mateřské mléko celou řadu imunitních látek, které přispívají k posilování imunitního systému.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo