For Babies
Máme dvojčata 27 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka   
Pátek, 03 Červen 2011 06:56

dd13mZačala jsem Danečka s Davídkem více vypouštět z kočárku,aby se prošli,někde kde je bezpečno a nemohou mi daleko utéct. Hodně chodíme na pískoviště, kde mě dovádí k šílenství Daneček, který všechno strčí 100X do pusy. Davídek je jinej. Sem tam něco zkusí,ale většinou se druží k dětem.

 

 

Zrovna dnes jsem dopoledne seděla s hrnkem kávy v ruce a koukala na ty naše nejmladší kluky, jak usínají v ohrádce... Je to krásný a já z nich byla dojatá, jeden druhého láskyplně hladili a něco si mumlali. Čím dál více se kluci navzájem začínají hladit, jasně, dopadne i na plácanec, ale obratem po pokárání je z toho zase pohlazení. Minule zase Daneček hladil Davídka, který už krásně spinkal dopolední sietsičku. Tady se ukazuje soudružnost dvojčátek, přes veškeré handrkování o hračky, či punčochy, boty, ovladače a jiné předměty se mají rádi.

 

Nedávno jsem si opět uvědomila a začínám si to uvědomovat víc a víc, jak velké štěstí nás potkalo v podobě zdravých donošených dvojčat. Poznala jsem maminku, která má roční páreček, ale v okamžiku, kdy mi řekla jejich věk, mě polilo horko a úzkost. Chlapeček vypadal na 6 měsíců, špatně vidí a musí nosit brejličky, ale vysvětlete to ročnímu dítěti, mezi nožičkami měl železo z botkami, jen se plazil a ještě mu nedávno zjistili, že neslyší. Holčička vypadalo od dost lépe. Řekla bych tak 10 měsíců a úplně v pohodě. V rozhovoru jsem se dozvěděla, že se narodili o 2 měsíce dřív a váhu měli kolem 1200g. Neumím si představit, co takové maminky prožívají a co si prožili. Doma jsem to vyprávěla Tomovi a do očí se vhrnuli slzy, protože se mi vybavil malý modrooký blondáček, který už nikdy nebude žít jako zdravé dítě. Tohle jsou smutná setkání,ale i přesto jsem maminku pozvala k nám do klubu dvojčat, kde jistě všichni maminky pochopíme co si s dvojčaty prožívá. Jak mi sama řekla, má pocit,že nezvládá. I tyto situce všichni asi známe, ale i maminky od mono dětí. Ale prostě K2-značka našeho klubu dvojčat, má ještě o jednoho drobka víc.

 

Já si neztěžuju, myslím, že všechny 3 děti zvládám a psychicky se z toho nehroutím a možná je dáno tím, že dvojčata byla až druhá v pořadí, já měla již zkušenost s mono dítětem, a tak to pro mě není tak drastické, jako pro maminky, které dostanou hned dvojitý nášup. A když k tomu ještě ne zcela zdravý... Mám velké štěstí, že nám se povedlo dvojčátka donosit a jsou zdravá.

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo