For Babies
Máme dvojčata 26 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka   
Pondělí, 02 Květen 2011 11:06

Už musím uznat, že to začíná být náročnější, ale zase je to spíše o tom, že jsem za ten rok, co jsou dvojčata na světě unavená a sil ubývá. Rány po opařenině se již úplně a bez památek zahojili. Stále nás ale pronásledují boule a modřiny, kterým se prostě nelze vyhnout.


Danečkovi už schází pouhé 4 zoubky a je kompletní, Davídek ještě o pár více. Kluci jsou hodně zvyklí na bábinku, jak ji vidí, už se k ní řítí a dychtivě se dožadují chování a jasně, jak to vidí nejstarší Tomša, musí být také pochován a to s jeho 18 kilíčky už není žádný med. Zbožňují babičku všichni tři, i když na ní už vidím tu únavu, přeci jen, za 4 dny oslaví již šedesátiny, ačkoliv nevypadá, ale stále zvládá pofackovat všechny 3 děti. Neumím si to bez této babičky představit, ta pomoc se nedá zaplatit a pro nás, abychom mohli v klidu fungovat je nepostradatelná. Ale i přesto, chci být nezávislá a naučit se chodit s klukama ven sama. Proto jsme pořídili vodící kšíry a budeme se na ně učit. Chci jít na procházku se všema třema sama a zvládnout je. Chci být nezávislá bez pomoci okolí. Prostě chci a tak to musíme všichni zvládnout.

Také nastal čas pořádných botiček, a tak jsme šli do certifikované dětské obuvy „Žirafka“ a klukům pořídili kotníkové, kožené boty. Jak si na ně zvykli, běhají jako čamrdy a já mám dobrý pocit,že jsme jim koupili pořádnou obuv. Není to pro nás laciná záležitost, když si uvědomíte, že ty děti máme tři, ale na zdraví našich dětí nechci a nikdy nebudu šetřit. Raději si odřeknu něco pro sebe, ale dětem dám. Jsme na 2000kč za boty, to nás čekají letní sandálky a na podzim jistě další a zase větší botky. Opravdu je nespravedlivé, že my maminky od dvojčat bereme jeden rodičovský příspěvek, nemyslím brát hned 2, ale o nějakou tu korunu navíc,vždyť i pleny musíme kupovat 2x, oblečení, jídlo. Prostě všechno.

V 15 měsíci nás čekalo povinné očkování na spalničky, zarděnky, příušnice a jelikož Tomšovi jsme nechávali dát vakcínu Priorix tetra, která má navíc ještě plané neštovice, odcházeli jsme od doktora o 3100Kč lehčí, za dvě vakcíny, a to nás za měsíc čekají 2 vakcíny na žloutenku, byť v akci s 20% slevou, tak nás vyjdou na 1500kč a za další měsíc meningokok a ta už jsme na dalších 2000Kč, ale nedá se svítit, to co dostal nejstarší synek, náleží i dvojčatům,i když je to v dvojnásobné ceně. Neumím si představit, že by kluci nedostali ten samý komfort co Tomík,jen proto,že jsou dva.

 
 
Novinky mezi 3D puzzle od společnosti Ravenburger

raven02Vaše děti mohou postavit sluneční soustavu, poznat dinosaury v Jurském světě nebo si zpestřit pracovní stůl novou keckou Mickey Mouse

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo