For Babies
Máme dvojčata 26 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka   
Pondělí, 02 Květen 2011 11:06

Už musím uznat, že to začíná být náročnější, ale zase je to spíše o tom, že jsem za ten rok, co jsou dvojčata na světě unavená a sil ubývá. Rány po opařenině se již úplně a bez památek zahojili. Stále nás ale pronásledují boule a modřiny, kterým se prostě nelze vyhnout.


Danečkovi už schází pouhé 4 zoubky a je kompletní, Davídek ještě o pár více. Kluci jsou hodně zvyklí na bábinku, jak ji vidí, už se k ní řítí a dychtivě se dožadují chování a jasně, jak to vidí nejstarší Tomša, musí být také pochován a to s jeho 18 kilíčky už není žádný med. Zbožňují babičku všichni tři, i když na ní už vidím tu únavu, přeci jen, za 4 dny oslaví již šedesátiny, ačkoliv nevypadá, ale stále zvládá pofackovat všechny 3 děti. Neumím si to bez této babičky představit, ta pomoc se nedá zaplatit a pro nás, abychom mohli v klidu fungovat je nepostradatelná. Ale i přesto, chci být nezávislá a naučit se chodit s klukama ven sama. Proto jsme pořídili vodící kšíry a budeme se na ně učit. Chci jít na procházku se všema třema sama a zvládnout je. Chci být nezávislá bez pomoci okolí. Prostě chci a tak to musíme všichni zvládnout.

Také nastal čas pořádných botiček, a tak jsme šli do certifikované dětské obuvy „Žirafka“ a klukům pořídili kotníkové, kožené boty. Jak si na ně zvykli, běhají jako čamrdy a já mám dobrý pocit,že jsme jim koupili pořádnou obuv. Není to pro nás laciná záležitost, když si uvědomíte, že ty děti máme tři, ale na zdraví našich dětí nechci a nikdy nebudu šetřit. Raději si odřeknu něco pro sebe, ale dětem dám. Jsme na 2000kč za boty, to nás čekají letní sandálky a na podzim jistě další a zase větší botky. Opravdu je nespravedlivé, že my maminky od dvojčat bereme jeden rodičovský příspěvek, nemyslím brát hned 2, ale o nějakou tu korunu navíc,vždyť i pleny musíme kupovat 2x, oblečení, jídlo. Prostě všechno.

V 15 měsíci nás čekalo povinné očkování na spalničky, zarděnky, příušnice a jelikož Tomšovi jsme nechávali dát vakcínu Priorix tetra, která má navíc ještě plané neštovice, odcházeli jsme od doktora o 3100Kč lehčí, za dvě vakcíny, a to nás za měsíc čekají 2 vakcíny na žloutenku, byť v akci s 20% slevou, tak nás vyjdou na 1500kč a za další měsíc meningokok a ta už jsme na dalších 2000Kč, ale nedá se svítit, to co dostal nejstarší synek, náleží i dvojčatům,i když je to v dvojnásobné ceně. Neumím si představit, že by kluci nedostali ten samý komfort co Tomík,jen proto,že jsou dva.

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo