Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Spor o dítě PDF Tisk Email
Napsal uživatel winky   
Středa, 13 Duben 2011 07:48

jak-se-vraci-diteKdyž jsem viděla vámi odkazovanou reportáž o exekuci dítěte, vybavily se mi i mé vzpomínky. Probíhalo to u nás podobně, naštěstí už je to za námi.

 

 

Už krátce po porodu Honzíka, jsem věděla, že nám manželství přestává klapat a spěje ke konci. Snažila jsem se udělat maximum proto, abych rodinu udržela, manžel udělal jediné, našel si milenku. Tím naše manželství definitivně pohřbil. Rozvod proběhl celkem hladce, Honzík byl svěřen do péče mě a Honza si ho měl vyzvedávat každých 14 dní na víkend. První dva roky to klapalo. Zlom nastal v den Honzíkových 4 narozenin. Ty vycházely zrovna na víkend, kdy měl být u táty, slíbila jsem mu tedy, že my je oslavíme o týden později. Jenže tehdy mi ho nevrátil.

 

Odjel s Honzíkem 100 km daleko ke své mámě, tam jsem ho po týdnu našla. Ovšem nikdo mě nepustil dovnitř a odmítli mi Honzíka vydat. Obrátila jsem se na policii a na soud. Nakonec jsem si pro Honzíka došla s policií. Jenže to už bylo po dvou měsících, kdy ho táta a babičky psychicky zcela rozhodili. Řekli mu, že už ho maminka nechce, že má nového syna a nového přítele atd.. Honzík se mnou domů nechtěl, měl strach. Nakonec jsem ho odvedla násilím. Paradoxně jsem ho o týden později opět měla předat otci. To jsem odmítla, protože jsem se bála, že by ho mohl unést někam, kde už ho nenajdu.

 

Soud to řešil zdlouhavě, do toho se přidala sociálka, která se ptala po sousedech, jestli jeho výchovu zvládám. Jednoho souseda bohužel můj bývalý uplatil a ten nahlásil, že se domnívá, že Honzíka týrám. Počkal si ale na dobu, kdy se Honzíkovi stane nějaký úraz. Když kluci hráli venku fotbal, trefili se mu nešťastně do obličeje balonem. Policie mě pak prověřovala, jestli jsem Honzíka nezbila. Naštěstí kluci potvrdili verzi s balonem…

 

Soud nám nařídil návštěvu psychologa, tam se můj bývalý manžel dostavil jen jednou a pak tam odmítl chodit s tím, že je to nějaký můj známý, který mi jde na ruku a já jemu za to určitě do postele…

 

Vzala jsem si brigádu na doma, abych mohla platit pokuty za nedodržení styku Honzíka s otcem. Alimenty jsem nedostávala žádné a dosud nedostávám. Když Honzík loni nastupoval do první třídy, nastal v našem případě zlom. Soudce usoudil, že není dobré, aby se Honzík kvůli styku s otcem každé dva týdny na víkend přesouval na druhý konec republiky a dovolil otci styk s ním pod dohledem v místě bydliště. Ulevilo se nám všem. Bývalý manžel to konečně snad vzdal, bere Honzíka na procházky, občas si dá u nás doma kávu. Našel si novou přítelkyni, která s ním čeká dítě, tak už možná ztratil o Honzíka zájem. Hlavní vliv na tyto okolnosti, měla jistě jeho matka, která je velmi dominantní.

 

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo