Máme dvojčata 24 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka   
Středa, 06 Duben 2011 23:24

dd_1rokRoční první prohlídka u zubaře dopadla a proběhla v pohodě. Paní doktorka kluky povozila nahoru a dolu v křesle, půjčila zubařské náčiní a při té příležitosti mrkla na zoubky. Byli  pochváleni a poučeni, jak si správně čistit zoubky. Ale jako matka druhého a třetího dítěte,jisté zkušenosti již mám.

 

 

Začínají se u nich projevovat ne přímo agrese, ale už se pošťuchujou, tahají se o hračky, berou si navzájem dudlíky . A většinou mladší Daneček to vyhrává. Snažím se nezasahovat, pokud tedy Daneček zrovna po Davídkovi něco nehodí. Daneček už začal se vztekáním, kdy velice řvavě a vztekle dává najevo svou nelibost a někdy k tomu přidá i plácnutí, či škrábnutí. Nevím, jak dalece si uvědomuje své jednání, ale vím, že si s Danečkem asi pěkně užijeme.Už z očí mu kouká, jaký je to lumpík. Naopak starší a statnější Davídek je mírnější, poslušnější, méně průbojnější a větší morous. Je to zvláštní, protože v literatuře o dvojčatech se píše, jak ten menší a mladší, je slabší,neprůbojný, více nemocný. Prostě na naše kluky to vůbec nesedí.

Ve 13 měsících máme stále dopolední a odpolední spánek, kdy kluci stále spolu většinou usínají v ohrádce, pokud nejdeme jezdit ven. Večer stále přetrvává usínání ve 20 hod.. Nějak zase přibrali a Davídek se přehoupl přes 11 kil a Daneček přes 10. Daneček má zase více zoubků, a tak co mě nechal napočítat jsme na 15, Davídek je na 10.
 
 
Dárek, který pomáhá
sue02Máme pro vás tip na dáreček, který udělá a radost a také pomůže. Nezisková organizace Sue Ryder, která se stará o seniory a jejich blízké nabízí všem, kteří chtějí potěšit a zároveň pomoci možnost, jak to provést. Spustila stránku www.darekprosueryder.cz kde najdete to, co potřebují senioři v domově pro seniory nejvíce. Vybrat tak můžete například inhalační pomůcky, zdravotní křeslo, nebo pomoc fyzioterapeuta. Každou darovanou korunu pak v Sue Ryder promění na laskavou péči o své klienty.

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo