Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
A zase to očkování PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 05 Duben 2011 04:40

15 měsíc je u nás zakletý. Adík po očkování v této době skončil v nemocnici a nechybělo málo, mohl tam skončit i Míša. Nikdo mi nevymluví, že je to jen náhoda. Podobné příznaky, podobný časový sled, jen jiný druh vakcíny. 

 

Adámek byl po 15.měsíci očkovaný vakcínou Trivivac, která byla hrazená. Nechtěla jsem si připlácet, protože už tak jsem do nadstandardních vakcín, dali hodně peněz. Do dvou dnů od podání živé vakcíny proti spalničkám, zarděnkám a zarděnkám, dostal takový průjem, že skončil v nemocnici. I lžička čaje z něj šla horem i spodem.. Naše zážitky z nemocnice jsem tu tehdy opsala v pětidílném seriálu a už bych se k nim nerada vracela. Bylo to jedno z nejhorších období v mém životě. 

Když Míša oslavil 14 měsíc, dostal pozvánku na očkování, tentokrát šetrnějším Priorixem. Adámek s ním byl přeočkovaný a bez problémů, tudíž jsem se obávala méně. Doktor mu píchl vakcínu, aniž by uronil slzičku, sestřička mě upozornila, že za 7 až 10 dní, můžou přijít teploty. Ovšem hned třetí den se dostavil průjem, nebyl tak častý a hrozný jako u Adámka, přesto Míšu velmi trápil, pátý den se k němu přidaly teploty, přes den mírné, v noci ovšem dosáhly až přes 40 °C! K tomu se přidalo těžké dýchání a apatie. Míša jen nehnutě ležel, kňoural a jediné o co měl zájem, bylo kojení. Celou noc jsem kojila v hodinových intervalech a podávala mu minerálku. Ráno už byl skoro bez teplot. Průjmy ovšem trvaly celých 10 dní, teplota se někdy zvýšila, ale už nedosahovala takových výšin, naštěstí. Z našeho veselého batolete se ale po tu dobu stal ukňouraný zamračený uzlíček, který nevěděl coby. Chovat nechtěl, kojit taky ne, ven ne, doma taky ne… Bylo to náročné období… 

A já musím znovu přemýšlet nad smysluplností takového očkování. Jistě, určitě je potřebné, ale jestliže je vakcína takto nešetrná (a není to jen náš případ), nebylo by lepší ji posunout na pozdější věk nebo alespoň dávky rozdělit na vícekrát, aby se tyto případy co nejvíce omezily? Zkusím o tom promluvit s naším lékařem a doufám, že mě neodbude jen slovy „tak jsme se trefily do nějaké nemoci“, což mi řekla předchozí lékařka. Ovšem dvakrát stejná náhoda už se mi nezdá být náhodou a lékař by měl každý takový případ hlásit hygieně. Jen tak se docílí toho, že se další děti nemusí tolik trápit s nežádoucími účinky..

 

 
 
25 Let hranice, kdy začíná pleť stárnout

problem_skinZnámky stárnutí se časem mění. zprvu  začínají jako drobné mělké vrásky a kůže ztrácí jas a pevnost. S přibývajícím časem se vrásky rozšiřují a prohlubují, pokožka ztrácí svou kompaktnost, hydrataci a výživu, což způsobuje ochablost a ztrátu vitality.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo