Deník svobodné matky II PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hanka   
Pondělí, 04 Duben 2011 05:07

Deník svobodné matky 2

Vaškovo zběsilý úprk

„Jsem v tom.“ Vybalila jsem na Vaška hned jak přišel ten večer domů.

„Jako v čom?“ Snažil se být vtipný.

„No jako že čekáme mimino.“

„Ha ha, ale dneska není apríla.“

„Já si taky nedělám srandu.“

Vašek zblednul a posadil se. „Jak to víš?“ Položil tu nejhloupější otázku, jakou mohl a vzápětí ji následovala další typická. „Jak to řekneme mámě?“

„Hodila jsme po něm test a šla si lehnout.“

 

„Musíš na potrat.“ Oznámil mi ráno.

„A proč?“

„Dovedeš si představit, že my dva se budeme starat o dítě? Jako my dva? Vždyť nám nevydrží ani kytky v květináči.“

„Asi máš pravdu.“

Ke gynekologovi jsem odešla s jasným požadavkem: „Jsem těhotná a chci potrat.“

„Podívejte, je vám 28 let, po třicítce rapidně klesá schopnost ženy otěhotnět, může se také stát, že po prodělaném potratu už nikdy nebudete mít děti. Jste na takovou variantu připravená? Musím Vám také nabídnout další možnosti, anonymní porod, adopci....“ Rozvyprávěl se můj lékař, který je ještě ze staré školy. „Víte co, máte ještě trochu času, objednám Vás za týden a buď přijdete s tím, že uděláme potrat, nebo vypíšeme těhotenskou průkazku.“ Vyprovodil mě ze dveří a totálně zvyklal.

„Tak co? Kdy na to jdeš?“ Houknul na mě Vašek do dveří sotva se přiřítil z práce. Respektive z něj táhlo pivo, takže se asi ještě stavil s kámoši v hospodě. Vjel do mě vztek, ani nevím proč, asi hormony... Tady se rozhoduje o životě dítěte a o tom, jestli budu po zákroku zdravá a plodná a on si jde do hospody, jako by se nechumelilo. Asi jsem na něj civěla déle, než bylo vhodné, tak spustil další řeč. „Neuvažuješ doufám, že si to necháme, dneska jsem mluvil s mámou a ta s potratem souhlasí, ještě se necítí být babičkou a ty máš ještě času na dítě dost, úplně by sis zničila kariéru.“ V tu chvíli jsem jeho monolog musela utnout.

„Já na potrat nepůjdu.“ Vypadlo ze mě. 

A tak jsem vlastně rozhodla o životě našeho syna. Neměla jsem čas být ženou, která nakukuje do kočárků, počítá plodné dny a nemůže se dočkat, až na testu uvidí dvě čárky. Miminko jsem nechtěla a nakonec jsem se pro něj rozhodla natruc Vaškovi. Nebylo to zrovna nejuváženější rozhodnutí a byly doby, kdy jsem pochybovala, ale jakmile se pustím do jakéhokoliv projektu, neustoupím. Po mém odmítnutém potratu, nabraly věci rychlý spád. Nejdřív kolem mě letěly nadávky, vyhrožování odchodem, obviňováni z nevěry, poté začalo lítat oblečení do kufru a asi po hodině práskly dveře.

Tak a Vašek byl pryč...

 
 
Stavění puzzle pomáhá rozvíjet mnohé dovednosti nejen u dětí

01Pro starší generace přináší puzzle možnost podpořit mozkovou aktivitu, postará se ale také o zábavu. Puzzle pomáhají nejen hravě a zábavně rozvíjet tvořivé dovednosti a jemnou motoriku, ale podněcují také zvídavost, touhu po dosažení cíle i radost z dokončeného díla.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo