Exekuce dítěte PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 04 Duben 2011 05:05

adopceMinulý týden televize Prima zveřejnila video exekuce šestileté holčičky, která je dcerkou známé herečky. Po jeho shlédnutí zůstává snad každému člověku rozum stát. Kam až vede naprosté respektování zákona? Jací soudci rozhodují o tom, co je pro vaše dítě nejlepší? A co dělat, když ze tří lidí, má nejvíce rozumu dítě, které nikdo neposlouchá? 

 

Šestiletá holčička pláče, křičí, hystericky se dožaduje mámy. K tátovi nechce.. Není to tak dávno, kdy si její rodiče vyměňovali nenávistné vzkazy přes noviny, nyní se její máma rozhodla natočit video o tom, jak probíhá střídavá péče v režii zákonného postupu. Holčička pláče, až z toho mrazí. Její rodiče se hádají. Otec se ptá, jak to tak daleko mohla nechat zajít, máma argumentuje, ať to na ní nesvádí. „Tak si ji vem“, říká matka. „Prosím prosím nééé.“ Rozpláče se znovu holčička. Rozešli se krátce po narození dítěte, od tří let si holčičku každých 14 dní předávali, nedávno prý začala odmítat k tátovi chodit a tak máma porušila zákon a přestala ji otci vydávat. Soudkyně rozhodla, že tedy dítě „zabaví“ a budou si ho předávat pod dohledem.

 Výsledek můžete vidět právě v této reportáži: http://www.iprima.cz/videoarchiv

Ani jeden z rodičů se nedokáže domluvit a trpí tím jejich dítě. Kam až bude muset situace dojít? Bude muset soud nakonec holčičku sebrat oběma rodičům, aby se vzpamatovali a začali jednat v zájmu své dcerky?  Proč už soud dávno nenařídil rodičům, aby se sešli na neutrální půdě a hledali společné řešení s psychologem? Proč se na toto drama musíme koukat v televizi, namísto toho, aby si to ti dva dospělí vyříkali jako dospělí?

Musím souhlasit s reportérem, oba se chovají jako blázni. Zdá se, že už ani jednomu nejde ani tak o dítě, jako o jejich spor. Jak jinak si vysvětlit, že se prostě nedokážou dohodnout? Už teď je jisté, že holčička bude mít doživotní trauma, bohužel jen kvůli hlouposti svých rodičů…

Zažili jste podobné tahanice? Napište nám o tom…