Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Můj nový život PDF Tisk Email
Napsal uživatel Kamila   
Neděle, 20 Březen 2011 21:06

antikoncepceVyrostla jsem v kojeneckém ústavu a dětském domově. Až jako matka jsem se začala zajímat o to, proč se to stalo. Jak může máma opustit své dítě? A pak jsem ji našla...

 

 

Život s nálepkou „ta z děcáku“, nebyl jednoduchý. Své city jsem dlouho řešila s psychologem a po emoční stránce mě na nohy postavil až můj přítel a později manžel. Měl se mnou obrovskou trpělivost. Na druhou stranu jsem se vždycky dokázala postarat sama o sebe a abych mohla bydlet ve vlastním, tvrdě jsem dřela.

 

Když jsem potkala Járu, nedokázala jsem zvolnit, žít ve vztahu, něco budovat, milovat... Pomohl mi psycholog a po čtyřech letech vztahu jsem ho pozvala na naši svatbu. V 31 letech jsem se už cítila zralá na miminko, které se nám podařilo počít prakticky okamžitě. Po porodu na mě všechno dolehlo. Marušku byla kouzelné miminko, velmi hodné a usměvavé. Najednou jsem nechápala, jak něco tak nádherného a bezbraného může někdo opusti. S pomocí manžela jsem začala pátrat po své mámě. Chtěla jsem znát její důvody a ukázat jí její vnouče.

 

Pátrání bylo složité, vydalo by na celou knihu. Přes tety v dětském domově, nepříjemné úředníky ani starší sestry v porodnici, se mi nepodařilo vypátrat prakticky nic. Už jsem to chtěla vzdát, ale nakonec jsem ještě vyzkoušela službu soukromého detektiva. Padla na něj polovina úspor, ale vyplatilo se. Našli jsme mámu na malé vesnici na Moravě a zbýval krok nejtěžší, navštívit ji.

 

Vyrazila jsem za ní jedno krásné srpnové dopoledne. Jára zůstal s Maruškou doma a byl napjatý snad více než já. Dorazila jsem ke starému stavení, kde pobíhla malý psík. Nervózně jsem zazvonila a otevřela mi stará bezzubá paní. Moje máma. Když jsem jí řekla, kdo jsem, pozvala mě dál. Uvařila mi kávu a byla velmi strohá. Řekla mi, že jsem byla poslední ze sedmi dětí a už by mě neuživila. Táta byl alkoholik a pár let po mém narození zemřel. Přiznala, že na mě zapomněla a protože nyní žije s přítelem, který o mě neví, ráda by tento čin před ním utajila. Pochválila mi fotku dcerky a vyprovodila mě ven. Nechtěla, abych kontaktovala své sourozence, kteří o mě také neměli tušení. Prostě mě vymazala. Byla jsem v šoku. Ten den jsem celý probrečela. Nečekala jsem takové chladné odmítnutí. Nebyla jsem schopná návratu domů, takže jsem se ubytovala v malém penzionu a domů se vrátila až druhý den. Jára se mě snažil uklidnit, ale nešlo to. Měsíc jsem byla jako tělo bez duše. Nevěděla jsem, jestli mám pátrat alespoň po sourozencích nebo to nechat být. Jára nakonec rozhodl, že se na to vykašleme a prostě budeme žít svůj život jako dřív.

 

Musím říct, že jako dřív to není, ale je to mnohem lepší. Zbavila jsem se otěží, které mě svazovaly. Vím odkud pocházím, proč jsem žila, tak jak jsem žila a jsem rozhodnutá stát se tou nejlepší mámou na světě. Minulost jsem vymazala a mé děti se ji nikdy nedozví. Naštěstí mají skvělé babičky v podobě mé tety z děcáku a skvělé manželovy maminky. Mám tu nejlepší rodinu na světě a brzy se rozrosteme o další holčičku.

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo