Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Návrat ztracené dcery PDF Tisk Email
Napsal uživatel Linda   
Úterý, 15 Březen 2011 19:43

Naše Eliška prožívala těžkou pubertu, když se ale po letech vrátila domů s miminkem a přítelem, bez zázemí a financí, podali jsme jí pomocnou ruku. Situace se ustálila a uklidnila až po šesti letech a teď už se máme všichni dobře.

 

Eli byla šťastné dítě, spokojená mladá dáma, ale jen do chvíle, než se chytla špatné party. Přišla noční můra každého rodiče. Drogy, útěky z domova, řešení s policií.. Manžel nad ní zlomil hůl, ale já pořád věřila, že až trochu dospěje, uklidní se.

 

Bylo jí 17 let, když jsem doma našla dopis, že odchází se svým přítelem, končí se školou a ať ji nehledáme. Ještě nebyla plnoletá, takže jsme ji pochopitelně hledali. Hledala policie, my, kamarádi.. Našli jsme ji, vrátila se domů a po týdnu opět byla pryč. Tak to pokračovalo až do jejích 18 narozenin. Tehdy už nám policie přestala pomáhat a Eliška se odstěhovala hodně daleko. Co ji k takovému chování vedlo? Nevím. Vždycky byla šťastná, se vším se mi svěřovala, její dva sourozenci jsou bezproblémoví. Podle psycholožky, se kterou jsme se spojili, šlo zřejmě o souhru všech špatných náhod a konstelací. Prostě se ve špatném věku chytla špatných lidí.

 

Dva roky jsem nevěděla, co se s Eliškou stalo, kde je, jestli ještě žije... Radost mi dělal alespoň vnouček nejstarší dcery. Krátce po svých 20 narozeninách zazvonila Eli na náš dům. V ruce držela sotva měsíční miminko a v povzdálí postával její přítel. Eliška nás přišla požádat o peníze, hrozilo jí, že jí sociálka vezme dítě, protože s ním žila v nevhodných podmínkách ve vybydleném bytě s netekoucí vodou. Pozvala jsem všechny tři dál a nabídla jsem jim jednu místnost v domě s podmínkou, že přítel Elišky bude pracovat a přispívat na domácnost. Oba souhlasili a zbývalo na situaci připravit manžela. Ten o tom nechtěl ani slyšet, ale miminko ho nakonec obměkčilo.

 

A začal úplně jiný život. Od nejstarší dcery jsem si vypůjčila postýlku, kočárek a oblečení po vnoučkovi, koupila jsem i něco nového, aby malá princezna Nelinka, byla nejkrásnějším miminkem v okolí. Přítel Eli si našel práci v obchoďáku. Fungovalo to tři měsíce. Jednoho dne se ale sbalil a odešel. S sebou si vzal naši televizi, DVD a různé drobnosti... Eliška se dušovala, že všechno splatí, přispívala nám z mateřské a snažila se pomáhat. Učila se vařit, pečovat o malou. Od začátku byla dobrá máma.. Když ale Nelinka oslavila 10 měsíc, přišla jsem domů z práce a našla ji spát v postýlce samotnou. Její máma byla pryč a na stole ležel důvěrně známý dopis. Přišel si pro ni její přítel a ona uvěřila jeho lžím a slibům.

 

Vjel do mě vztek, zavolala jsem manželovi a jeli ji hledat. Nenašli jsme. . Čekali jsme 14 dní, v práci jsem si vzala volno, abych se o nelinku postarala. Pak už jsem se musela obrátit na policii a soud, který nás později učinil pěstouny. Stala jsem se babičkou na mateřské...

 

Když byl Nelince rok, našla jsem za dveřmi malý dárek. Věděla jsem, že čas od času nás Eliška občas sleduje, nikdy se mi ji ale nepodařilo odchytit. Vrátila se až když bylo Nelince 2,5 let. Těhotná a opuštěná. Přítel ji po zprávě o druhém dítěti poslal na potrat a když odmítla, zbil ji a opustil. Našel si jinou.

 

Nastala velmi těžká situace. Manžel odmítl Eli přijmout a zařídil jí místo v azyláku. Nelinka si svou mámu nepamatovala. A já začala lítat po všech stranách. Za psycholožkou kvůli vztahu Nelinky a Eli, za manželem kvůli prosbám o pomoc Elišce. No bylo toho hrozně moc. 14 dní před porodem manžel povolil a dcera se stěhovala zase domů. Nelinka se těšila na sourozence i na to, že bude mít svou maminku. Veronika se snažila, co to šlo, už před nastěhováním se setkávala s Nelinkou na hřišti a dcerka si k ní brzy našla zase cestu. Sice velmi křehkou, ale našla..

 

U porodu jsem byla s Eli. Porodila krásného zdravého chlapečka a rozplakala se. Nešlo to zastavit, jakoby chtěla vyplakat všechny emoce za poslední roky. Nakonec jí pomohla až injekce.

 

Po návratu domů to skřípalo. Nemohly jsme se sehrát, vznikaly třecí plochy, hádky. Nakonec jsem se vrátila do práce a obě děti nechala na starost jejich mámě. Zpočátku jí to moc nešlo, ale než malý Honzík sfouknul první svíčku na dortě, stala se z ní úžasná máma. O půl roku později se opět ukázal její přítel. Tentokrát už se ale nenechala obalamutit a zavolala na něj policii.V té době se dokonce dálkově vrátila do školy.

 

Před rokem si Eliška našla práci a chvilku na to malý byt v klidné čtvrti. Jediné, co ji trápí je, že nemá partnera, ale je lásce otevřená a doufá, že se na ni časem usměje štěstí. I já doufám, že už bude jenom líp. Konečně mám čas i na své dvě první děti a další vnoučátka a můžu si oddychnout, že všechno dobře dopadlo...

 

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo