Kam za sportem? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pátek, 11 Březen 2011 06:28

 

na_kolechCítíte se po dlouhé zimě ztuhlí a neohrabaní? Potřebujete se rozhýbat a shodit nějaké to kilo? Vyzkoušejte některou ze sportovních akcí a začněte konečně sportovat. Sportovní akce probíhají pro celou rodinu probíhají celý rok. Každý pátek u nás najdete tipy na sportovní a kulturní akce pro rodiny!

 

Pořadatel sportovních a kulturních akcí H-triatlon i v letoším roce organizuje několik závodů. Kromě sportovně – kulturní akce „Houmrův triatlon“ v Jiříkově  u Rumburka, se připravují běžecké a krosové závody v Praze.

 

Běžecký kros v přírodní rezervaci Skalka na Praze 5 se koná v neděli 3. dubna. Běžecký závod je určen pro všechny věkové kategorie včetně dětí. Délka tratě od 100 m (děti) až 5 km (muži).

 

XC kros na horských kolech se uskuteční 8. května v krásném prostředí parku Stromovka v areálu Holešovického výstaviště. Závod horských kol s různou náročností je určen pro všechny výkonnostní kategorie.

 

V sobotu 13. srpna proběhne závěrečný závod, tzv. Humrův triatlon, divácky velmi atraktivní sportovní akce spojená s hudebním festivalem v Jiříkově. V loňském roce zde vystupovali např. skupina Buty, Jiří Schmitzer, Medvěd 009 a další.

 

„Rádi bychom pozvali všechny sportovní nadšence na naše akce, kde mohou aktivně strávit odpoledne, změřit své síly s konkurencí, a zpříjemnit víkend nejen sobě, ale i celé své rodině,“ vysvětluje Vladislav Dykast, předseda sdružení H-triatlon, o.s. a dodává: „Naše závody jsou určeny jak pro muže, ženy, tak i děti, které mají startovné zdarma. Připraveno je pro ně i zázemí, jenž jim zkrátí volnou chvíli a kde mohou vyhrát spoustu cen.“

 

Závodníci jsou rozděleny dle pohlaví do věkových kategorií a výkonnostních skupin. Pro každý závod je zajištěn profesionální sportovní servis pro závodníky i diváky. Za symbolické startovné je samozřejmostí čipová časomíra, profesionální startovní čísla, výsledky několik minut po ukončení závodu, ceny pro všechny závodníky včetně občerstvení. Závodník, který vyplní při přihlášení mobilní telefonní číslo obdrží výsledek ve formě SMS zprávy. „I v letošním roce je pro účastníky připraveno losování o atraktivní ceny, které bude poprvé probíhat v několika kolech. První kolo zahrnuje losování výherců na každém závodu (horská kola, trička, aj.). V srpnu bude losována hlavní cena – čtyřkolka v hodnotě 40.000,- Kč.

V osudí bude každý, kdo dokončí alespoň jeden závod (kolika závodů se účastníš, tolikrát jsi v osudí)“, doplňuje Vladislav Dykast. 

Účastníci se mohou přihlásit i v den konání akce. Více informací, registrace a online registrace na www.htriatlon.cz.